reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Mafia po polsku” od Radia Tok FM

dodano: 2021-10-15 01:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM „Mafia po polsku” Gangstersko-mafijna Polska lat 90. ubiegłego wieku to dla niektórych wspomnienie zamierzchłej przeszłości, dla innych - zupełnie nieznany, egzotyczny świat, w który trudno teraz uwierzyć. W poniedziałek, 18 października br. na stronie internetowej tokfm.pl i w aplikacji Radia Tok FM (Agora) będzie można posłuchać nowego podcastu („Mafia po polsku”) o początkach polskich gangów, złotym okresie polskiej mafii, a następnie jej spektakularnym upadku. 1. odcinek serii przygotowanej przez dziennikarzy Piotra Najsztuba („Prawda nas zaboli”) i Piotra Pytlakowskiego („Polityka”) będzie dostępny dla wszystkich internautów, a kolejnych będą mogli wysłuchać subskrybenci Tok FM Premium.

Radio Tok FM „Mafia po polsku”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Piotr Najsztub przy udziale dziennikarza śledczego Piotra Pytlakowskiego w nowym podcaście Tok FM pokazują gangstersko-mafijną Polskę sprzed zaledwie dwudziestu kilku lat. 

Polscy mafiozi lat 90. ubiegłego wieku używają broni maszynowej i bomb. Niektórzy jeżdżą samochodami Mercedes-Benz, ale ci na dorobku - Trabantami i Ładami. Czasem mieszkają w willach, a czasem w blokach. Potrafią wozić towary całymi pociągami, a narkotyki produkować w fabrykach, dbając o najwyższą jakość towaru. Umownie nazywano ich Wołominem i Pruszkowem, tak naprawdę mieszkali w wielu dzielnicach Warszawy i podwarszawskich miejscowościach, a niektórzy z gangsterów także w innych regionach Polski.  

Jak czytamy w opisie, polska mafia to także wprowadzane na krótko przepisy, które umożliwiały dorabianie się fortun w krótkim czasie, ale też przepisy, które pomogłyby walczyć z przestępczością zorganizowaną i korupcją, ale całymi latami ich nie wprowadzano. A więc: słabe państwo z biedną, nierzadko skorumpowaną i słabą policją.

Od czego zaczęła się polska mafia, na czym gangsterzy zarobili najwięcej pieniędzy, jak między sobą walczyli, ale też jak wspólnie się bawili, kim tak naprawdę byli i dlaczego to wszystko bezpowrotnie się skończyło - o tym wszystkim będzie mowa w podcaście „Mafia po polsku”. 

Autorami podcastu są dziennikarz śledczy „Polityki” Piotr Pytlakowski i współpracujący z Tok FM Piotr Najsztub, gospodarz poniedziałkowej audycji „Prawda nas zaboli”. Obaj, pracując w mediach w pierwszej połowie lat 90. ubiegłego wieku, pisali m.in. artykuły śledcze.

Premiera podcastu „Mafia po polsku” nastąpi w poniedziałek, 18 października br. o godzinie 12:00 na tokfm.pl i w aplikacji Tok FM. Tego dnia dostępne będą dwa pierwsze odcinki serii, z czego pierwszy otwarty dla wszystkich internautów. Kolejne odcinki - łącznie 11 - również publikowane będą w poniedziałki. Całej serii mogą słuchać subskrybenci Tok FM Premium. Dla nowych użytkowników, zainteresowanych m.in. podcastem Piotra Najsztuba i Piotra Pytlakowskiego, dostępna będzie oferta promocyjna pozwalająca na korzystanie z biblioteki podcastowej Tok FM za 1 zł przez pierwszy miesiąc. Na stronie internetowej tokfm.pl powstaje specjalna strona z podcastem, informacjami o audycji i promocji, która będzie w pełni aktywna po premierze pierwszej części podcastu.
 
Autorami podcastu „Mafia po polsku” są Piotr Pytlakowski i Piotr Najsztub, foto: Agora
Autorami podcastu „Mafia po polsku” są Piotr Pytlakowski i Piotr Najsztub, foto: Agora


„Mafia po polsku” - premiery w poniedziałki (od 18 października 2021 roku) na stronie internetowej tokfm.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...