reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nagrody ministra kultury w kanałach TVP

dodano: 2021-10-15 06:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu grafika animacja rysunek bajka W niedzielę, 17 października br. Telewizja Polska zaprasza na relację z gali wręczenia dorocznych „Nagród ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu”. Program zostanie wyemitowany o godz. 16:00 w kanałach TVP Kultura i TVP Kultura 2 oraz o godz. 22:05 w stacji TVP2. Wystąpią Katarzyna Sanocka, Sławomir Jaskułke i Piotr Gliński.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu grafika animacja rysunek bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Doroczna „Nagroda ministra kultury i dziedzictwa narodowego” jest przyznawana od 1997 roku artystom, twórcom i animatorom kultury za „całokształt ich działalności” lub za „wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie”. Jak czytamy w komunikacie, to wyróżnienie pozwala ministrowi kultury, dziedzictwa narodowego i sportu podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska pojawiające się w polskiej kulturze, poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują.

Podczas gali wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński przyzna nagrody laureatom w 17 kategoriach, m.in. w takich jak: „Całokształt twórczości”, „Sztuki wizualne”, „Upowszechnianie”, „Ochrona dziedzictwa kulturowego”, „Taniec”, „Film”, „Teatr”, „Edukacja artystyczna”, „Twórczość ludowa”, „Muzyka”, „Literatura”, „Kultura cyfrowa”, „Design” i „Architektura”, oraz wręczona zostanie nagroda honorowa - „Mecenas kultury”.

Uroczystość odbędzie się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. Tegoroczną galę poprowadzi dziennikarka TVP Kultura Katarzyna Sanocka. Galę uświetnią występy w wykonaniu Sławomira Jaskułke i jego zespołu oraz taneczny duet z autorską choreografią (więcej tutaj).

„Nagrody ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu 2021” - emisja w kanałach TVP2, TVP Kultura i TVP Kultura 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...