reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hiszpania: Wszystkie kanały NTC będą musiały nadawać w HD

dodano: 2021-10-17 10:02
autor: RO | źródło: satcesc.com

TDT Naziemna Telewizja Cyfrowa Hiszpania Wszystkie kanały naziemnej telewizji cyfrowej w Hiszpanii będą musiały nadawać w wysokiej rozdzielczości od 2023 roku. Hiszpański rząd ma utrzymać obecnie istniejącą ofertę kanałową, ale nadawcy muszą przenieść swoje programy do HD przed 1 stycznia 2023 roku, niezależnie od posiadanego zasięgu.

Hiszpania


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Narodowy plan techniczny dla naziemnej telewizji TDT w Hiszpanii uregulował pewne aspekty uwolnienia drugiej dywidendy cyfrowej, która została już niedawno zrealizowana. Projekt zakładał, że usługa TDT będzie świadczona w paśmie częstotliwości od 470 do 694 MHz (kanały od 21 do 48). Ponadto ustalono, że we wspomnianym paśmie będą dostępne te same sieci multipleksów oraz rozszczepienia terytorialne, które istniały w poprzednim planie technicznym.

Tylko HD od 2023 roku
Wszyscy nadawcy będą mogli kontynuować obecne nadawanie w standardowej rozdzielczości (SD), ale przewidziany jest dla nich termin, w którym muszą przejść na transmisję w wysokiej rozdzielczości. Tą datą jest 1 stycznia 2023 roku.

W ten sposób kanały, które nadają w SD, mają jeszcze ten "margines czasu" na migrację do HD, tak jak ma to miejsce w innych krajach europejskich przy zastosowaniu standardu DVB-T2.

Wiadomo, że nastąpi ostateczny koniec SD na korzyść HD w hiszpańskiej telewizji naziemnej. Jednak na razie Hiszpania nie wprowadziła przepisów dotyczących UHD (4K). Nadal nie ma żadnych terminów, choć istnieje już duża liczba telewizorów z tą technologią.

Źródło: satcesc.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...