reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Azja w listopadzie w Polsat Viasat Nature

dodano: 2021-10-14 23:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W listopadzie br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Dziki tabun” i „Nieznane Indie”, a w ramach pasma „Małpi tydzień” takie produkcje jak „Małpie królestwo w Chinach” i „Królestwo makaków niedźwiedzich”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Listopad 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Dziki tabun” („Breaking Wild”)
emisja: od soboty, 6 listopada br. o 19:00

Seria ukazująca działania zespołu rdzennych mieszkańców Ameryki, potomków osadników i doświadczonych treserów koni, którzy wspólnie próbują uratować wspaniałe stado dzikich mustangów. W dolinie Nemiah - dziewiczej dziczy na zachodnim wybrzeżu Kanady - żyje nieuchwytne, majestatyczne stado dzikich koni. Zwierzęta żyły tu od wieków, ale ostatnio wzrost ich populacji powoduje, że muszą walczyć między sobą o przetrwanie. Elitarna grupa kowbojów wspólnie z rdzennymi mieszkańcami tych terenów z plemienia Xeni Gwet'in podejmuje wyzwanie przywrócenia populacji do zrównoważonego poziomu. - Chodzi o plan schwytania i wytresowania części najlepszych koni z Nemiah, które następnie zostaną wysłane za granicę lub będą pracować na terenie doliny. Zapraszamy na szaloną jazdę, która wymaga odwagi, nerwów ze stali i zamiłowania do pościgów - zapowiada nadawca.

„Nieznane Indie” („Hidden India”)
emisja: od niedzieli, 7 listopada br. o 15:00

Seria celebruje różnorodność i piękno subkontynentu indyjskiego, od dachu świata na północy poprzez wielkie rzeki i pustynie w jego sercu aż po lasy deszczowe na południu. To kraina, w której świat przyrody splata się z życiem ludzi, miejsce, gdzie można zobaczyć zwierzęta niewystępujące nigdzie indziej, a dzika natura wciąż jest silna. Od Parku Narodowego Doliny Kwiatów w zachodnich Himalajach i młodych żółwi wylęgających się na wschodnim wybrzeżu po nosorożce indyjskie i lwy w Parku Narodowym Gir. Indie to niepowtarzalne widoki i dźwięki zapewniające niezrównane doświadczenie życia dzikiej przyrody.

„Małpi tydzień”:
emisja: codziennie (od 22 listopada br.) około 20:00
Pasmo „Małpi tydzień” będzie emitowane od poniedziałku do piątku, od 22 do 26 listopada br. około godziny 20:00. Na naszej planecie żyje ponad 300 gatunków małp, a połowa z nich jest zagrożona wyginięciem: od małp Starego Świata, żyjących w Afryce i Azji, po małpy Nowego Świata z Ameryki Środkowej i Ameryki Południowej. Małpy to jedne z najpopularniejszych i najbardziej lubianych stworzeń na naszej planecie. - Zapraszamy na tydzień programów poświęconych małpom wszystkich kształtów i rozmiarów. Zobaczymy między innymi premiery programów o dwóch najrzadszych, najbardziej zagrożonych i najbardziej fascynujących gatunkach: „Królestwo makaków niedźwiedzich” oraz „Małpie królestwo w Chinach” - ten drugi dokument ukazuje życie lutungów jasnogłowych - zachęca nadawca.

„Małpi tydzień”:
„Małpie królestwo w Chinach” („China's Secret Monkey Kingdom”)
emisja: w poniedziałek, 22 listopada br. o 20:00

Wspaniałe krasowe wzgórza Chin są ostatnim schronieniem dla jednego z najbardziej zagrożonych naczelnych na świecie - lutunga jasnogłowego. Na wolności pozostało zaledwie około 1000 osobników tego gatunku. Dokument ukazuje z bliska życie społeczne tych niezwykłych zwierząt zamieszkujących niemal pionowe ściany skalne o wysokości 400 metrów. W spektakularnym otoczeniu Rezerwatu Przyrody Chongzuo dwie wielkie kamienne twierdze zajęte są przez dwie starożytne małpie rodziny; jeden przywódca kontroluje bogactwo zasobów chronionych przez fortecę wapiennych klifów, drugi sprawuje władzę nad największą grupą lutungów na świecie. Który z nich wyjdzie zwycięsko z rywalizacji?

„Małpi tydzień”:
„Królestwo makaków niedźwiedzich” („The Kingdom of the Stump-Tailed Macaques”)
emisja: we wtorek, 23 listopada br. o 19:55

Kręcony przez dwa lata dokument ukazuje codzienne życie grupy 60 makaków niedźwiedzich, które znalazły schronienie na odległym szczycie górskim w południowej Tajlandii. Widzowie śledzić będą losy trzech głównych grup rodzinnych, z których jedna jest prowadzona przez Bello - potężnego przywódcę rządzącego twardą ręką.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...