W listopadzie br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom szczególnie takie filmy jak „Uczeń” i „Trumphopia”, a w ramach pasma „Brytyjski sezon dramatyczny” takie produkcje jak „London Road”, „Sexy Beast”, „Close my eyes” i „Orkiestra”.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Listopad 2021 roku w ofercie kanału SundanceTV:
„Uczeń” („Partisan”)
reżyseria: Ariel Kleiman, występują: Florence Mezzara, Vincent Cassel, Nigel Barber i Jeremy Chabriel
emisja: w środę, 3 listopada br. o 22:00
Alexander jest jak każde inne dziecko: wesoły, ciekawski i naiwny. Jest również wyszkolonym zabójcą. Wychowany w ukrytym raju, chłopiec dorastał patrząc na świat oczami swojego ojca, Gregoriego. W miarę jak Alexander zaczyna myśleć samodzielnie, skrywane dotąd lęki nabierają kształtu, a idylliczny świat stworzony przez ojca zaczyna ujawniać swoje sekrety.
„Brytyjski sezon dramatyczny”: emisja: w czwartki (od 4 listopada br.) o 22:00
Pasmo filmowe w kanale SundanceTV.
„Brytyjski sezon dramatyczny”: „London Road” („London Road”)
reżyseria: Rufus Norris, występują: Olivia Colman, Tom Hardy, Rosalie Craig, Anita Dobson i Clare Burt
emisja: w czwartek, 4 listopada br. o 22:00
„London Road” dokumentuje wydarzenia, które miały miejsce w hrabstwie Suffolk w 2006 roku, kiedy to spokojnym i sielskim miasteczkiem Ipswich wstrząsnęła wiadomość o odkryciu ciał pięciu kobiet. Mieszkańcy London Road od lat zmagali się z problemem prostytucji na ich ulicy. Film śledzi losy społeczności, która znalazła się w epicentrum tragicznych wydarzeń, opisując je słowami ich uczestników. Jak czytamy w opisie, film opowiada poruszającą historię zwykłych ludzi, którzy jednoczą się w najcięższych doświadczeniach.
„Brytyjski sezon dramatyczny”: „Sexy Beast” („Sexy Beast”)
reżyseria: Jonathan Glazer, występują: Amanda Redman, Ray Winstone, Ben Kingsley i Ian McShane
emisja: w czwartek, 11 listopada br. o 22:00
Po czasie spędzonym w więzieniu gangster Gal Dove rezygnuje z przestępczego fachu. Wraz z ukochaną żoną udaje się na emeryturę do rajskiej willi w Hiszpanii. Idylla zostaje zburzona przez przybycie jego nemezis - gangstera Dona Logana. Chce on namówić Gala do powrotu do Londynu i dokonania ostatniego skoku. Zdesperowany, by nie stracić swojego magicznego życia, Dove zostaje wciągnięty w szokujące i wybuchowe starcie charakterów z Loganem. By chronić kobietę, którą kocha, bierze udział w sensacyjnym podwodnym skoku, ryzykując wszystko, co ma (więcej tutaj).
„Brytyjski sezon dramatyczny”: „Close my eyes” („Close my eyes”)
reżyseria: Stephen Poliakoff, występują: Saskia Reeves, Alan Rickman i Clive Owen
emisja: w czwartek, 18 listopada br. o 22:00
Richard i Natalie są rodzeństwem, które nigdy nie było sobie bliskie. Jednak podczas długiego, gorącego lata w Londynie ich drogi ponownie się
krzyżują. Natalie mieszka w wielkim domu ze swoim bogatym i ekscentrycznym mężem Sinclairem, a Richard rozpoczyna nową pracę. Oboje szukają ucieczki od trosk i presji życia i jakaś siła nieodparcie ich do siebie przyciąga. Przytłoczeni wzajemną miłością, walczą z uzależnieniem, nie chcąc ranić otaczających ich ludzi, a mimo to nie potrafią się rozstać.
„Brytyjski sezon dramatyczny”: „Orkiestra” („Brassed Off”)
reżyseria: Mark Herman, występują: Tara Fitzgerald, Pete Postlethwaite i Ewan McGregor
emisja: w czwartek, 25 listopada br. o 22:00
Po zamknięciu kopalni, która była głównym miejscem pracy dla mieszkańców małego górniczego miasteczka, muszą oni walczyć o przetrwanie. Osobiste i społeczne dramaty odsłaniają niezwykłą wytrzymałość ludzi i instynkt przetrwania, który podtrzymuje ich na duchu w obliczu przeciwności losu (więcej tutaj i tutaj).
„Trumphopia” („Trumphopia”)
reżyseria: Carolina Sosa
emisja: w poniedziałek, 29 listopada br. o 22:00 - Prowokacyjna i fascynująca analiza współczesnej Ameryki, pełnej podziałów polityki prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Donalda Trumpa i roli mediów w napiętym politycznym krajobrazie. Nienawiść, strach i kontrowersje. Rewolucja, odrodzenie i ponowne wyzwolenie. Wszystkich tych słów używano, by opisać prezydenturę Donalda Trumpa. Przedstawiona z perspektywy zwykłych obywateli, niezwykła analiza współczesnej Ameryki próbuje oddzielić fake news od faktów, w bardzo trudnym i wymagającym klimacie politycznym i społecznym - czytamy w opisie.
reklama
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.