reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Nieobecni” w telewizji TVN

dodano: 2021-10-18 06:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Grupa Discovery/satkurier.pl

TVN Player „Nieobecni” W poniedziałek, 18 października br. o godz. 22:30 w kanale TVN wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek polskiego serialu „Nieobecni”, produkcji Player Original. Dotychczas produkcja ta była dostępna dla użytkowników serwisu VOD Player, gdzie na początku 2022 roku ma zadebiutować 2. seria (na razie nie wiadomo, kiedy pojawi się w telewizji TVN). W obsadzie znaleźli się Justyna Wasilewska, Izabela Kuna, Anna Dymna, Danuta Stenka, Aleksandra Justa, Edyta Torhan, Maria Kania, Piotr Głowacki, Zbigniew Stryj, Grzegorz Damięcki, Tomasz Włosok, Łukasz Garlicki, Mateusz Czułowski, Sebastian Jasnoch i Karol Bernecki.

TVN Player „Nieobecni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Każdego roku w Polsce znika bez śladu około 18 tysięcy osób. To tak, jakby z mapy kraju zniknęło całe miasto. Jak zapowiada nadawca, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, propozycja TVN to wyjątkowo wciągające połączenie serialu obyczajowego z wątkiem śledczym w tle, jakiego jeszcze nie było. W 10-odcinkowej, pełnej zwrotów akcji i trzymającej w napięciu historii widzowie towarzyszą Mili (w tej roli Justyna Wasilewska), dla której najszczęśliwszy czas w roku - święta Bożego Narodzenie - okazuje się wyjątkowo trudny. W tajemniczych okolicznościach dochodzi do zaginięcia całej jej rodziny.

Po długiej nieobecności Mila, znana tancerka, przyjeżdża do rodzinnego Kasprowa, gdzie na co dzień mieszkają jej najbliżsi: Dorota (Izabela Kuna), Marcin (Zbigniew Stryj) i Aleksander (Mateusz Czułowski) Gajdowie. Kiedy dziewczyna przekracza próg domu, okazuje się, że nikt na nią nie czeka. Wszystko jednak wskazuje na to, że przygotowania do świąt zostały rozpoczęte - w salonie stoi udekorowana choinka, w łazience pływa karp, brakuje tylko domowników. Mijają godziny, mieszkańcy Kasprowa siadają do kolacji wigilijnej, a bliscy dziewczyny nadal nie wracają. Co gorsza, nie dają znaku życia. Zrozpaczona Mila rozpoczyna poszukiwania. Niestety, na każdym kroku trafia na kolejne niewiadome. Jak to możliwe, że w małej miejscowości, w której wszyscy wszystko o sobie wiedzą, nikt nic nie widział i nie słyszał? Gdzie jest rodzina Gajdów?

Jest jednak coś, co trzyma Milę przy życiu - nadzieja, że wkrótce odnajdzie ukochane osoby.

Do sprawy zaginięcia Gajdów zostaje przydzielony Filip Zachara (Piotr Głowacki), ekscentryczny i równocześnie genialny podkomisarz z Centrum Osób Zaginionych. Już pierwsze spotkanie Mili z policjantem to starcie dwóch bardzo silnych, ale skrajnych osobowości. Są jak ogień i woda: on - racjonalny introwertyk, ona - emocjonalna ekscentryczka. Pomimo różnic muszą współpracować, bo tylko razem mają szansę rozwiązać zagadkę zniknięcia rodziny.

Mijają dni, pojawiają się kolejne poszlaki, a Mila i Filip zaczynają odkrywać elementy intrygującej układanki. Na jaw wychodzą  rodzinne sekrety, które stawiają bardzo ważne pytanie: „Na ile znamy tych, których kochamy?”.

„Nieobecni” to autorski projekt stacji TVN. Scenariusz jest efektem współpracy Dany Łukasińskiej, Karoliny Szymczyk-Majchrzak i Adama Cioczka, nad którymi nadzór sprawowała Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz. Za zdjęcia odpowiada Paweł Dyllus, za reżyserię - Bartosz Konopka. Producentem serialu jest Katarzyna Czarnecka. W obsadzie znaleźli się Justyna Wasilewska (jako Mila Gajda), Izabela Kuna (Dorota Gajda),  Anna Dymna (Zofia Gajda), Danuta Stenka (Elżbieta Zawada), Aleksandra Justa (Natalia Gajda), Edyta Torhan (Ilona Borkowska), Maria Kania (Iza Maciejczuk), Piotr Głowacki (Filip Zachara), Zbigniew Stryj (Marcin Gajda), Grzegorz Damięcki (Paweł Borkowski), Tomasz Włosok (Jakub Olechnowicz), Łukasz Garlicki (Miłosz Wielgucki), Mateusz Czułowski (Aleksander Sarnecki), Sebastian Jasnoch (Jacek Sierpień), Karol Bernecki (Tomasz Makar) i inni (dane za Discovery) (więcej tutaj).
 
Justyna Wasilewska w serialu „Nieobecni”, foto: TVN Discovery
Justyna Wasilewska w serialu „Nieobecni”, foto: TVN Discovery


„Nieobecni” - sezon 1., emisja w poniedziałki (od 18 października 2021 roku) o godz. 22:30 w TVN; sezon 2. - premiera wkrótce w serwisie Player.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...