reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czas na finały 18. Konkursu Chopinowskiego

dodano: 2021-10-18 16:16 | aktualizacja: 2021-10-19 15:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Kultura

XVIII Konkurs Chopinowski TVP Kultura 2021 360px W poniedziałek 18 października od godz. 17:50 rozpoczynają się finały 18. Konkursu Chopinowskiego. W finale 12 pianistów będzie wykonywało utwory z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Narodowej. Przypominamy, że TVP Kultura w testowym multipleksie DVB-T2 (MUX 5) nadaje dźwięk Dolby Atmos 5.1.4 zakodowany w AC-4. Transmisje w sieci w TVP Kultura 2 i na YouTubie w 4K.

TVP Kultura
XVIII Konkurs Chopinowski TVP Kultura 2021 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewidzowie mogą porównywać dźwięk i słuchać preferowanego formatu wykorzystując głośniki wewnętrzne telewizora, głośniki zewnętrzne kina domowego lub soundbara.

Telewizor musi odpowiadać standardom DVB-T2/HEVC H.265, Dolby AC-4 oraz technologii odbioru Dolby Atmos. Z kolei zestaw kina domowego i soundbary muszą być przystosowane do odtwarzania dźwięku Dolby Atmos. Urządzenia te powinny być podłączone do telewizora poprzez złącze HDMI (eARC/ARC).

Podczas trwania Konkursu Chopinowskiego jest znakomita okazja do sprawdzenia czy użytkowany lub kupowany telewizor, dekoder, amplituner, zestaw kina domowego lub soundbar jest zgodny z nowym standardem, który będzie wprowadzony w Polsce w przyszłym roku.
 

Przypominamy, że finały 18. Konkursu Chopinowskiego można oglądać na kanale streamingowym TVP Kultura 2 dostępnym pod adresem kultura2.tvp.pl. Produkowane przez Centrum Kultury i Historii TVP transmisje koncertów, przesłuchań i studia konkursowego będą dostępne też w TVP Kultura oraz na YouTubie w rozdzielczości 4K.

Transmisja z przesłuchań uczestników III etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - sesja poranna i popołudniowa.

Przesłuchania poprzedzone są dyskusją w Studiu Konkursowym TVP Kultura, zlokalizowanym w Sali Malinowej Filharmonii Narodowej. Prowadzący komentują przebieg przesłuchań również w trakcie krótkich przerw pomiędzy występami uczestników, w czasie przerwy i po zakończeniu sesji.

Przesłuchania finałowe:

18-20 października

17:50 Studio Konkursowe, przesłuchania finałowe, TVP Kultura, TVP Kultura 2

20 października

22:30 Noc z Chopinem – Studio Konkursowe, po ostatnim występie finałowym oczekiwanie na ogłoszenie werdyktu Jury Konkursu
Uroczysty koncert laureatów w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

21 października

18:50 Studio Konkursowe, koncert, TVP Kultura, TVP Kultura 2

22:50 Koncert, TVP1, TVP Polonia


Źródło: tvpkultura.tvp.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...