reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arte po polsku obchodzi swoje 5. urodziny

dodano: 2021-10-19 13:47 | aktualizacja: 2021-10-19 14:51
autor: Jerzy Kruczek | źródło: ARTE

Arte po polsku Polska wersja językowa ARTE.tv świętuje swoje 5-lecie. W październiku 2016 roku bezpłatny serwis VOD www.arte.tv/pl uruchomił dla polskich użytkowników platformę z polskimi napisami, współfinansowaną przez Komisję Europejską. ARTE.tv prezentuje szeroką gamę filmów dokumentalnych, reportaży, seriali i filmów fabularnych, programów informacyjnych oraz koncertów, a od początku swojej działalności ponad 5 000 programów i koncertów zostało udostępnionych online dla stale rosnącej, polskiej publiczności.

Arte.tv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ARTE.tv to bezpłatny, kulturalny serwis VOD, współfinansowany przez Unię Europejską i utworzony z inicjatywy ARTE - publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego, kulturalnego kanału telewizyjnego. Platforma kulturalna ARTE.tv ma na celu dotarcie do szerokiej europejskiej publiczności, udostępniając widzom programy wysokiej jakości w ich językach ojczystych. Programy ARTE są dostępne bezpłatnie na www.arte.tv/pl, na urządzeniach mobilnych i telewizorach Smart TV w językach: francuskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, polskim i włoskim, dzięki czemu docierają do 70 proc. Europejczyków i Europejek w ich językach ojczystych.

Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE.tv obejmuje wybór programów kanału ARTE: europejskie filmy fabularne, docenione przez krytyków filmy dokumentalne, reportaże śledcze oraz programy poświęcone aktualnym problemom społecznym, polityce, historii, podróżom, nauce, kulturze, popkulturze i sztuce. W ofercie znajdują się również nagrania na żywo najróżniejszych występów scenicznych oraz koncertów wszystkich gatunków muzycznych.

Znaczący wzrost

Od momentu uruchomienia polskiej wersji językowej w październiku 2016 roku, liczba wyświetleń wideo w języku polskim wzrosła ponad dziesięciokrotnie. Największym hitem ostatnich lat był reportaż o koronawirusie w Chinach „Koronawirus: dziennik z kwarantanny w Pekinie” oraz film dokumentalny o tematyce ekologicznej „Człowiek przejadł ziemię”. Spore emocje wzbudził także feministyczny serial animowany „Niezależne!”, kwestionujący stereotypy dotyczące kobiecej seksualności i praktyk seksualnych. Do końca bieżącego roku polska publiczność będzie miała możliwość obejrzeć za darmo następujące hity: „Autor Solaris” o życiu i twórczości Stanisława Lema oraz „Nueva York” o Nowym Jorku lat 60., gdzie w Harlemie Wschodnim, zwanym też Hiszpańskim, Młodzi Lordowie - Latynoskie Czarne Pantery, marzyli o zmianach i rewolucji kulturalnej.

Co roku coś nowego

ARTE.tv stale rozwija swoją ofertę dla polskiej publiczności. W 2017 roku ruszył Festiwal ArteKino: bezpłatny festiwal filmów fabularnych online, promujący młodych europejskich reżyserów. W 2018 roku ARTE.tv uruchomiło cyfrowy sezon operowy ARTE Opera, w ramach którego prezentowane są wybitne produkcje najlepszych teatrów operowych w Europie – na żywo i na życzenie. W 2019 roku ARTE stworzyło 24H Europe: 24-godzinny program, pokazujący dzień z życia 60 młodych Europejczyków i Europejek z 26 europejskich krajów, w tym 4 z Polski. W 2020 roku, kiedy rozpoczęła się pandemia, ARTE przedstawiło serię koncertów europejskiej muzyki klasycznej transmitowanych na żywo, a także setów DJ-skich wykonywanych na żywo z pustych berlińskich klubów. Od stycznia 2021 roku, odpowiadając na duży popyt publiczności, polską ofertę ARTE.tv wzbogaca jeden film fabularny miesięcznie, a w grudniu bieżącego roku dostępnych będzie 9 europejskich filmów fabularnych w ramach Festiwalu ArteKino. W 2022 roku ARTE.tv planuje dalej rozwijać swoją kulturalną markę poprzez nowe programy, nowe partnerstwa i nowy, polski kanał na YouTube.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...