reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

5G z satelity przyciągnie 400 mln użytkowników do 2030 r.

dodano: 2021-10-19 12:40 | aktualizacja: 2021-10-20 16:11
autor: Jan Borejko | źródło: Northern Sky Research (NSR)

NSR 5G satellite 360px Pojawiła się bardzo interesująca prognoza wskazująca na ogromne zalety satelitów 5G. Raport analityków z Northern Sky Research (NSR) przewiduje, że satelitarny dostęp 5G może przyciągnąć 400 mln abonentów do 2030 r. Liczba ta to głównie użytkownicy smartfonów 5G i urządzeń Internetu rzeczy (IoT).

NSR
NSR 5G satellite 2021-760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Poza tradycyjnymi obszarami telekomunikacyjnymi, wiele segmentów wykazuje przyspieszony wzrost od przejścia do 5G, generując 125,5 mld dol. skumulowanych przychodów z usług - stwierdza NSR.

- Bezpośrednia komunikacja satelitarna z urządzeniem zmienia zasady gry w branży. Natychmiast otwiera drzwi do ogromnego, adresowalnego rynku, ponieważ każdy telefon komórkowy lub urządzenie IoT może wędrować do sieci satelitarnej, gdy porusza się poza zasięgiem naziemnym - wyjaśnił jeden autorów raportu, Lluc Palerm.

- Znormalizowana orkiestracja usług oparta na 5G to niesamowita okazja, aby uczynić satelitę łatwym do przyjęcia przez głównych operatorów telekomunikacyjnych.

- Po raz pierwszy satelita nie został pominięty w definicji głównych standardów telekomunikacyjnych. 5G to jedyna w życiu szansa dla operatorów satelitarnych na zintegrowanie się z głównymi sieciami 5G, otwierając ogromny, adresowalny rynek.


Źródło: nsr.com  globenewswire.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...