reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-05-27 - 2022-05-28

Koniec sezonu w European Le Mans Series

dodano: 2021-10-20 13:28 | aktualizacja: 2021-10-21 15:12
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Sportklub/satkurier.pl

European Le Mans Series Robert Kubica Sportklub W niedzielę, 24 października 4-godzinnym wyścigiem na Algarve International Circuit zakończy się sezon w European Le Mans Series. W najbardziej prestiżowej klasie, LMP2, tytuł zapewniła już sobie ekipa Roberta Kubicy, na brak emocji w Portugalii nie powinniśmy jednak narzekać.

Sportklub
European Le Mans Series w Portimão Sportklub


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Team WRT z Robertem Kubicą w składzie fantastycznie prezentował się przez cały sezon i w pełni zasłużenie wywalczył mistrzostwo. Na to, że sięgnął po nie tak wcześnie duży wpływa miała jednak niedyspozycja w Spa najgroźniejszych rywali, G-Drive Racing z numerem 26, którzy w Belgii nie dojechali do mety. Dzięki temu Team WRT na rundę przed końcem sezonu wypracował sobie bezpieczną 36-punktową przewagę i nawet jeśli nie ukończy wyścigu w Portimão i tak jest pewny mistrzostwa.

Za plecami teamu, którego skład tworzą Robert Kubica, Louis Delétraz i Ye Yifei, trwa jednak zacięta batalia o kolejne miejsca na podium w klasyfikacji generalnej. Ostatnie przygody G-Drive Racing sprawiły, że ich przewaga nad kolejnymi ekipa stopniała do minimum. Nad Panis Racing wynosi zaledwie 1,5, a nad United Autosports numer 22 tylko 3 punkty. Nawet Duqueine Team, który fantastycznie spisał się w poprzedniej rundzie w Spa, ma realne szanse na wicemistrzostwo, do drugiego miejsca traci bowiem obecnie 12 punktów.

Tam, gdzie wszyscy się biją, zwykle zwycięża jednak ktoś inny, dlatego wierzymy, że rywalizacja o drugie i trzecie miejsce w „generalce” odbędzie się w cieniu fantastycznej jazdy Teamu WRT, który na Algarve International Circuit nie tylko postawi stempel na tytule, ale i odniesie czwarte zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Ciekawie w Portimão powinno być również w pozostałych klasach, szczególnie w LMP3, w której zaciętą walkę o tytuł toczą Cool Racing i DKR Engineering. Pierwszy z tych zespołów wygrał w tym roku w Barcelonie i Spielbergu, drugi nie miał sobie równych w Le Castellet, Monzie i Spa. Przed niedzielnym wyścigiem obie załogi dzieli zaledwie pięć punktów, kto więc zwycięży w Portugalii zostanie mistrzem serii.

Niestety niewielkie szanse na podium w klasyfikacji generalnej ma polska ekipa Inter Europol Competition. Samochód oznaczony numerem 13 jeździ w tym sezonie ze zmiennym szczęściem, bo albo kończył starty w okolicach podium, albo w ogóle nie dojeżdżał do mety. Ponieważ w Spa miał miejsce drugi z tych scenariuszy, polska załoga spadła na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i traci do trzeciego United Autosports #2 już 14,5 punktu. Druga osada Inter Europol Competition – oznaczona numerem 14 – zajmuje obecnie w całym cyklu siódme miejsce, a kolejny polski zespół, Team Virage, sklasyfikowany jest na ósmej pozycji.

W klasie LMGTE tylko kataklizm mógłby pozbawić mistrzostwa Iron Lynx z numerem 80. Włosi przed ostatnią rundą sezonu mają 20 punktów przewagi nad swoimi rodakami z AF Corse i fantastyczny sezon w kołach. W pięciu dotychczasowych startach ani razu nie wypadli poza podium, trudno wyobrazić więc sobie, aby w Portimão miało się to wydarzyć po raz pierwszy.


Plan transmisji - European Le Mans Series w Portimão:

23 października (sobota)

15:00 Kwalifikacje w klasie LMGTE, nSport+, CANAL+ Now
Komentarz: Michał Fijałkowski

15:20 Kwalifikacje w klasie LMP3, nSport+, CANAL+ Now
Komentarz: Michał Fijałkowski

15:40 Kwalifikacje w klasie LMP2, nSport+, CANAL+ Now
Komentarz: Michał Fijałkowski

24 października (niedziela)

14:00 Wyścig, Sportklub, nSport+
Komentarz w nSport+: Michał Fijałkowski, Sławomir Szymczak


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...