reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CI Polsat: Zbrodnia, która nie miała wyjść na jaw

dodano: 2021-10-22 04:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni” W piątek, 22 października br. o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 4. sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni”, zatytułowany „Brzemię”. Jego gospodarzem będzie pisarz kryminalny Wojciech Chmielarz. Towarzyszył mu będzie aktor Lesław Żurek. Za produkcję programu odpowiada Jolanta Gwardys Media.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wojciech Chmielarz, autor m.in. „Żmijowiska”, w nowym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” wraca do sprawy zaginionej w 1998 roku Angeliki J. Daniel M., jej mąż, twierdził, że żona wyjechała za granicę, zostawiając go samego z roczną córeczką. Bliskim wydawało się to podejrzane, bo Angelika nie wzięła ze sobą żadnych kosztowności, nie dojechała też do swoich rodziców do Piły, która miała być pierwszym przystankiem podróży. Dodatkowo wątpliwości budził fakt, że musiałaby z dnia na dzień zostawić pracę w sklepie. Nikomu też nie dała znać o swoich planach.

Nie doszukano się jednak żadnych dowodów mogących obciążyć Daniela. Słuch po Angelice zaginął. Minęło 20 lat, gdy pod wpływem rodziny Angeliki, policja zajęła się sprawą jej zaginięcia na nowo. W historię zagłębił się gdański oddział Archiwum X. Tropy doprowadziły ekipę do piwnicy kamienicy, w której niegdyś mieszkała Angelika, a przez następne lata Daniel z ich córką. Badania georadarem pomogły ustalić, że w najodleglejszym punkcie piwnicy, pod warstwą cegieł i betonu, na śledczych czeka makabryczne odkrycie.

- To opowieść o sprawiedliwości, na której wymierzenie czekaliśmy dwadzieścia lat. To opowieść o wielkim kłamstwie i o rodzinie, która walczyła o prawdę. Przede wszystkim jednak to opowieść o zbrodni.

 mówi o sprawie Wojciech Chmielarz.


W czwartym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” gospodarze odcinków rozmawiają z ekspertami i osobami zaangażowanymi w sprawę, udają się także na miejsca zbrodni i uczestniczą w rekonstrukcjach wydarzeń. Jak zapowiada nadawca, niepodważalną wartością są także występy aktorów w inscenizacjach. Wojciechowi Chmielarzowi na ekranie towarzyszy Lesław Żurek. Panowie odkryją tytułowe „Brzemię” w piątek, 22 października br. o godzinie 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) (więcej tutaj).
 
Wojciech Chmielarz w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Wojciech Chmielarz w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks


„Opowiem ci o zbrodni” - sezon 4., emisja w piątki (od 22 października 2021 roku) o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...