reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP pokaże galę French Touch

dodano: 2021-10-20 12:58
autor: Jan Borejko | źródło: TVP

French Touch Carla Bruni, Barbara Pravi, Kendji Girac, Imany… największe osobowości francuskiej sceny, rozrywki i kultury przylecą wkrótce do Warszawy, by wspólnie z polskimi gwiazdami wziąć udział w spektakularnym telewizyjnym show – zrealizowanej z rozmachem gali French Touch. TVP2 pokaże na żywo to niezwykłe widowisko, będące hołdem dla polsko-francuskiej przyjaźni. Początek transmisji w czwartek, 28 października o godz. 20:45.

French Touch
French Touch


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obok gwiazd z Francji wystąpią polscy wokaliści: Cleo, Roksana Węgiel, Reni Jusis, Dawid Kwiatkowski czy Rafał Brzozowski. Show otworzy pokaz teatralny Paradise Latin – najstarszego kabaretu francuskiego, którego historia sięga 1802 r. Zobaczymy też pokaz mody francuskiej, a w roli modelek prezenterki Telewizji Polskiej w sukniach marki, która ubierała m.in. Madonnę czy Lady Gagę.

Gala French Touch to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie łączące elementy koncertu, musicalu, kabaretu, pokazu mody oraz spotkania z wyjątkowymi twórcami i porywającego, tanecznego show. To wielkie święto polsko-francuskiej przyjaźni i wyjątkowy moment, kiedy na jednej scenie spotykają się gwiazdy z obu krajów. Wydarzenie łączy w sobie ducha nowoczesności z bogatym dorobkiem kulturowym Polski i Francji. A wszystko to w przepięknych, historycznych wnętrzach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, za których sprawą wydarzenie zyskuje niezwykle widowiskową oprawę. Podczas tegorocznej Gali wręczona zostanie także nagroda Marianne d'Honneur za wkład wniesiony w budowanie przyjaznych polsko-francuskich relacji. W poprzednich latach wyróżnienie to odebrali m.in.: Andrzej Seweryn i Wojciech Pszoniak.

Gala French Touch to zwieńczenie obchodów dni francuskich w Polsce, których celem jest przybliżenie Polakom francuskiej kultury, mody, kuchni i specyfiki lokalnych produktów. To także inicjatywa mająca na celu zacieśnianie przyjacielskich więzi między Polską a Francją oraz budowę mostów łączących oba państwa, opartych na mocnych fundamentach szeroko pojętej kultury.

Tegoroczną galę French Touch poprowadzą: Agata Konarska i Tomasz Kammel. W trakcie transmisji gali w TVP2 przeprowadzona będzie SMS-owa akcja charytatywna, z której dochód zostanie przekazany na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego CSK MSWiA w Warszawie, obchodzącego w tym roku 70. rocznicę działalności.

Gala French Touch – na żywo, w czwartek, 28 października o godz. 20:45 na antenie TVP2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...