reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Łotwa cofa koncesję dla rosyjskojęzycznego kanału

dodano: 2021-10-22 10:55
autor: Jerzy Kruczek | źródło: NEPLP/satkurier.pl

Pirmais Baltijas Kanāls PBK Łotewska Krajowa Rada Mediów Elektronicznych (NEPLP) podjęła decyzję o cofnięciu koncesji wydanej SIA Pirmais Baltijas Kanāls (PBK) na nadawanie rosyjskojęzycznego kanału telewizyjnego Pirmais Baltijas Kanāls Latvija (PBK Latvija). Decyzja ta została podjęta, ponieważ w ciągu roku w programie PBK Latvija zidentyfikowano trzy istotne naruszenia ustawy o mediach elektronicznych.

Łotwa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pierwszym przypadku nałożono karę za rażące naruszenie podstawowych warunków wydanej koncesji na nadawanie przez emisję programów stworzonych przez inne media. W drugim przypadku kara została nałożona za nieprzestrzeganie obowiązku emisji przez co najmniej 51 proc. czasu antenowego tygodniowo europejskich utworów audiowizualnych. W trzecim przypadku kara została nałożona, ponieważ program rozpowszechniał informacje zagrażające zdrowiu publicznemu lub mogące stwarzać poważne zagrożenia, np. że COVID-19 jest słabo zaraźliwą chorobą i można jej zapobiegać jedząc śledzie.
 

- Oceniając naruszenia aktów regulacyjnych popełnione przez PBK można stwierdzić, że każde z naruszeń było naruszeniem istotnym, gdyż wyrządzało szkodę tak szczególnie chronionym prawom i interesom, jak interesy państwa oraz zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia. Odnotowano również systematyczne łamanie zasad produkcji programów w mediach elektronicznych oraz podstawowych warunków funkcjonowania koncesji na nadawanie wydanej na program - informuje łotewski regulator medialny.

Koncesja na nadawanie kanału PBK Latvija na 10 lat została wydana w lutym 2015 roku. Zostanie cofnięta z dniem 26 października 2021 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...