reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Łotwa cofa koncesję dla rosyjskojęzycznego kanału

dodano: 2021-10-22 10:55
autor: Jerzy Kruczek | źródło: NEPLP/satkurier.pl

Pirmais Baltijas Kanāls PBK Łotewska Krajowa Rada Mediów Elektronicznych (NEPLP) podjęła decyzję o cofnięciu koncesji wydanej SIA Pirmais Baltijas Kanāls (PBK) na nadawanie rosyjskojęzycznego kanału telewizyjnego Pirmais Baltijas Kanāls Latvija (PBK Latvija). Decyzja ta została podjęta, ponieważ w ciągu roku w programie PBK Latvija zidentyfikowano trzy istotne naruszenia ustawy o mediach elektronicznych.

Łotwa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pierwszym przypadku nałożono karę za rażące naruszenie podstawowych warunków wydanej koncesji na nadawanie przez emisję programów stworzonych przez inne media. W drugim przypadku kara została nałożona za nieprzestrzeganie obowiązku emisji przez co najmniej 51 proc. czasu antenowego tygodniowo europejskich utworów audiowizualnych. W trzecim przypadku kara została nałożona, ponieważ program rozpowszechniał informacje zagrażające zdrowiu publicznemu lub mogące stwarzać poważne zagrożenia, np. że COVID-19 jest słabo zaraźliwą chorobą i można jej zapobiegać jedząc śledzie.
 

- Oceniając naruszenia aktów regulacyjnych popełnione przez PBK można stwierdzić, że każde z naruszeń było naruszeniem istotnym, gdyż wyrządzało szkodę tak szczególnie chronionym prawom i interesom, jak interesy państwa oraz zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia. Odnotowano również systematyczne łamanie zasad produkcji programów w mediach elektronicznych oraz podstawowych warunków funkcjonowania koncesji na nadawanie wydanej na program - informuje łotewski regulator medialny.

Koncesja na nadawanie kanału PBK Latvija na 10 lat została wydana w lutym 2015 roku. Zostanie cofnięta z dniem 26 października 2021 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...