reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Chinach zaprezentowano pierwszy film 3D 11K

dodano: 2021-10-22 17:44
autor: RO | źródło: gadgettendency.com/cableman.ru

2021 World Digital Economy Conference i 11 wystawa Smart City and Smart Economy Exhibition W dniach 15-17 października 2021 r. w Ningbo na terytorium Chin odbywała się Światowa Konferencja Gospodarki Cyfrowej 2021 oraz 11. wystawa Smart City and Intelligent Economy Expo. Chińska firma telekomunikacyjna China Telecom demonstrowała technologię 11K 3D na nagraniu wideo o chińskiej wiosce.

chinadaily.com.cn
2021 World Digital Economy Conference i 11 wystawa Smart City and Smart Economy Exhibition.


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zwiedzający wystawę mogli przejść przez wirtualną wieś, szczegółowo ją oglądając. Źródło podaje, że rozdzielczość transmisji była tak wysoka, że na liściach drzew były widoczne krople rosy. Aby nagrać minutę filmu 3D w rozdzielczości 11K, wymagane jest 10 GB wolnego miejsca na dysku. Cała wirtualna wioska zajęła 500 GB pamięci.

W czerwcu 2021 r. China Telecom stworzyła pierwszą kombinację 3D + 5G + 8K bez okularów, aby pomóc nadawcy państwowemu CCTV przygotować się do transmisji w ultrawysokiej rozdzielczości 8K i treści 3D bez okularów. We wrześniu 2021 r. operator z powodzeniem zainstalował pierwszy w kraju ekran 3D o rozdzielczości 8K, który gołym okiem pozwala oglądać obrazy trójwymiarowe.

Obecnie telewizory 4K stają się coraz bardziej powszechne, a wideo 8K zyskuje na popularności.

China Telecom to chińska, państwowa firma telekomunikacyjna, która świadczy usługi mobilne, szerokopasmowy Internet, telefonię przewodową, IPTV czy rozwiązania z zakresu Internetu rzeczy (IoT).

Źródło: gadgettendency.com  cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...