reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ARD i ZDF: Koniec linearnych kanałów tematycznych?

dodano: 2021-10-24 10:41
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

Testcard Niemieckie kraje związkowe chcą, aby nadawcy publiczni mieli większą swobodę wyboru w zakresie nadawania swoich programów telewizyjnych. ARD i ZDF mają mieć większą elastyczność w kwestii takiej, czy oferta telewizyjna jest nadawana tylko linearnie czy też teoretycznie mogłaby być oferowana wyłącznie online.

ARD ZDF


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Premier Nadrenii-Palatynatu i przewodnicząca Komisji Radiofonii i Telewizji krajów związkowych Malu Dreyer ogłosiła o możliwym spotkaniu 19 listopada br. w sprawie konkretnych propozycji reform w publicznej radiofonii i telewizji w Niemczech. W przyszłości reforma mogłaby zostać zainicjowana już latem 2022 roku.

Większa elastyczność dla nadawców
Według Urzędu Kanclerskiego Nadrenii-Palatynatu plan przewiduje m.in., że kraje związkowe będą w przyszłości przewidywały, że kanały główne ZDF i Das Erste od ARD, wspólne kanały 3sat i Arte oraz trzeci program instytucji ARD muszą się składać z ofert liniowych. Obecnie na liście jest więcej kanałów linearnych, np. Tagesschau 24, ZDFinfo, ZDF Neo, KiKa, Phoenix czy One ARD.

Zgodnie z nową koncepcją, w stosunku do wszystkich innych kanałów powinna być możliwość podjęcia decyzji na nowo. Czy nadal mogą być rozwijane linearnie czy w inny sposób. Nie chodzi tutaj o ich zamykanie, a bardziej kwestię, jak dużej elastyczności potrzebują dziś nadawcy.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...