reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Afryka w listopadzie w National Geographic Wild

dodano: 2021-10-24 23:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic Wild W listopadzie br. kanał National Geographic Wild poleca swoim widzom szczególnie taki program jak „Dzika rywalizacja”, a w ramach pasma „Niesamowita Afryka” takie produkcje jak „Gorongosa: Odzyskać raj”, „Dzikie oblicza Botswany”, „Drapieżniki Południowej Afryki”, „Wodospady Wiktorii: Afrykański Raj”, „RPA: Kraina skrajności” i „Wrogi świat: Afryka”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w listopadzie br. kanał National Geographic Wild zabierze widzów na spaloną od słońca sawannę za sprawą pasma przyrodniczego „Niesamowita Afryka”. Wypełnione słońcem sawanny pasmo „Niesamowita Afryka” będzie emitowane od 7 listopada br. w każdą niedzielę od godziny 14:00). Ponadto stacja pokaże premierę serii „Dzika rywalizacja” (od 23 listopada br. w każdy wtorek od godziny 18:00), która wystawia na próbę survivalowe umiejętności niezwykłych duetów - właścicieli psów i ich czworonogów.

Listopad 2021 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Niesamowita Afryka”:
emisja: niedziele (od 7 listopada br.) o 14:00
Pasmo w ofercie kanału National Geographic Wild.

„Niesamowita Afryka”:
„Gorongosa: Odzyskać raj” („Gorongosa Paradise Reborn”)
emisja: w niedzielę, 7 listopada br. o 14:00

Park Narodowy Gorongosa był nazywany afrykańskim rajem. Piętnaście lat wojny domowej w Mozambiku zmieniło to miejsce w prawdziwe piekło na ziemi. Na tym terenie doszło do krwawych walk, a lwy, gepardy, bawoły, hipopotamy i inne gatunki zostały zdziesiątkowane. Teraz trwa największa w historii akcja mająca na celu przywrócenie populacji zwierząt. Do tych nielicznych, które przetrwały rzeź, należy słonica Mwana Nzo, której losy stają się tłem dla dramatycznej opowieści o parku Gorongosa.

„Niesamowita Afryka”:
„Dzikie oblicza Botswany” („Africa's Wild Side”)
emisja: w niedziele (od 7 listopada br.) o 15:00

Emisja w niedziele 7, 14 i 21 listopada br. o godzinie 15:00 oraz w niedzielę, 28 listopada br. o godzinie 14:00. Ten odcięty od morza afrykański kraj wielkości Francji zamieszkuje niewiele ponad dwa miliony ludzi i niezliczone gatunki zwierząt. To idealne miejsce, by z ukrycia podglądać dzikie życie, tętniącej życiem sawanny. W tej serii twórcy przedstawiają tajemnicze i złożone rytuały zwierząt towarzyszące ważnym momentom życia stada - podczas godów, w opiece nad młodymi, czy przy budowie schronienia. Co łączy łagodnych roślinożerców i groźne drapieżniki? Jedne i drugie zrobią wszystko, by ich młode bezpiecznie weszły w dorosłość. A dorastanie na sawannie to nie kaszka z mlekiem.

„Niesamowita Afryka”:
„Drapieżniki Południowej Afryki” („Predator Land Compilation”)
emisja: w niedzielę, 14 listopada br. o 14:00

Seria jest fascynującym spojrzeniem na jedne z najciekawszych drapieżników wśród wielkich kotów. W południowoafrykańskim Parku Narodowym Krugera żyją lwy i lamparty. Choć zamieszkują ten sam teren, ich zwyczaje zdecydowanie się od siebie różnią. W nowo powstałym stadzie lwy współpracują, dzieląc się obowiązkami i odpowiedzialnością za młode, by zapewnić najmłodszemu pokoleniu największe szanse na przeżycie. W przeciwieństwie do nich lamparcice muszą same wychować młode, zapewniając im bezpieczeństwo i pożywienie na własną rękę. Co ich różni, a co łączy (więcej tutaj)?

„Niesamowita Afryka”:
„Wodospady Wiktorii: Afrykański Raj” („Victoria Falls: Africa's Garden Of Eden”)
emisja: w niedzielę, 21 listopada br. o 14:00

Wodospady Wiktorii są niczym potężna lśniąca chmura unosząca się nad ziemią. Miejscowa ludność nazwała je „Dymem, Który Grzmi”. Zjawiskowe wodospady na rzece Zambezi można zobaczyć z odległości nawet 30 kilometrów. W porze suchej z oddalonego o 100 kilometrów Parku Narodowego Hwange przybywają tu stada słoni. Widok tych potężnych zwierząt przeprawiających się przez rzekę zachwyca swoim majestatem. Ta pełna zapierających dech w piersiach ujęć seria zabiera widzów na południe Afryki, by uchwycić największy skarb naturalny Zambii i związany z nim ekosystem.

„Dzika rywalizacja” („Called To The Wild”)
emisja: we wtorki (od 23 listopada br.) o 18:00

Każdy odcinek to pełen emocji i przygód wyścig w którym rywalizują duety ludzi i ich psów. W wyzwaniu wezmą udział m in. specjalistka od survivalu i jej dzielny młody labrador, adwokat i jego pies myśliwski, doświadczony rybak i odznaczony weteran wojskowy ze swoimi pupilami. Jak poradzą sobie z poszukiwaniem pożywienia i wody oraz z budową schronienia? Bohaterowie tej serii mogą polegać jedynie na sobie i swoich czworonogach.

„Niesamowita Afryka”:
„RPA: Kraina skrajności” („South Africa: Land Of Extremes”)
emisja: w niedzielę, 28 listopada br. o 14:00

Republikę Południowej Afryki zamieszkują zwierzęta skrajnie od siebie różne, jednak wciąż idealnie przystosowane do tamtejszych warunków w unikalny dla swojego gatunku sposób. Niektóre stawiają na gigantyzm, u innych natomiast obserwujemy wręcz karłowacenie. Seria ukazuje kulisy egzystencji najbardziej kultowych i charyzmatycznych stworzeń z południa Afryki, które szukają partnera i wychowują potomstwo w świecie pełnym niebezpieczeństw.

„Niesamowita Afryka”:
„Wrogi świat: Afryka” („Hostile Planet: Africa”)
emisja: w niedzielę, 28 listopada br. o 15:00

Afryka to kontynent skrajności, nękany przez susze i bezlitosne słońce. Siła i spryt są tu na wagę złota, ale nawet one nie gwarantują przetrwania. Seria jest surowym obrazem świata, w którym nadrzędnym celem każdego gatunku jest walka o przeżycie, a drogowskazem chęć zaspokojenia podstawowych potrzeb i instynktów. Tu nie ma miejsca na sentymenty. Często warunkiem pozostania przy życiu jest pozbawienie go swojego drapieżnego przeciwnika (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...