reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wielka chmura zmian” od Radia Tok FM

dodano: 2021-10-25 00:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM „Wielka chmura zmian” Gospodarka, biznes, ale też zwykłe życie przenoszą się do chmury. Co to właściwie znaczy i jakie będzie miało konsekwencje w połączeniu z łącznością 5G? Co powinny wiedzieć na ten temat wielkie firmy, a co my wszyscy? Karolina Wasielewska („Girls Gone Tech.pl”) i Karol Jurga („Szeruj to”) rozmawiają o tym z ekspertami od nowych technologii i ich wpływu na rzeczywistość w nowym podcaście „Wielka chmura zmian”. Audycji można słuchać od 14 października 2021 roku co czwartek wyłącznie w internecie - na stronie tokfm.pl oraz w aplikacji Tok FM (Agora). Partnerem 1. sezonu podcastu jest T-Mobile.

Radio Tok FM „Wielka chmura zmian”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W nowej serii podcastowej Tok FM Karol Jurga i Karolina Wasielewska przyglądają się zmianom zachodzącym obecnie w cyfrowym świecie.

W pierwszym odcinku serii - „Przyszłość jest w chmurze. Co trzeba i warto wiedzieć”, który miał swoją premierę w czwartek, 14 października br., Karol Jurga gościł Ewę Maciaś, ekspertkę zajmującą się w swojej karierze m.in. projektem chmurowym w Polsce, oraz Mariusza Chudego, odpowiedzialnego za rozwiązania chmurowe PwC na Europę Środkową i Wschodnią. Wspólnie zastanawiali się, jak to się stało, że fizyczne i namacalne serwery i komputery coraz częściej zastępuje tajemnicza i nieuchwytna chmura. Dlaczego przenosi się do niej biznes i każdy z nas, czasem nawet o tym nie wiedząc? Czy jesteśmy na nią skazani? A jeśli tak, to czy powinniśmy się z tego cieszyć i na co uważać? 

Natomiast tematem drugiej części serii, udostępnionej w czwartek, 21 października br., była elektronika użytkowa w kontekście nadchodzącej rewolucji - jak Internet rzeczy zmienia przedmioty wokół nas. O tym, jak zmieniają się i co nowego potrafią przedmioty wokół nas, czy to tylko gadżety dla pasjonatów, czy przyszłość przemysłu, komunikacji i całego naszego życia, Karol Jurga dyskutował z Witoldem Walczakiem, który odpowiada za dział tworzący oprogramowanie dla partnerów Huawei, oraz Jakubem Tomiczkiem z firmy ConnectPoint, specjalizującej się w rozwiązaniach informatycznych dla przemysłu i energetyki. 

Autorami serii „Wielka chmura zmian” są Karolina Wasielewska oraz Karol Jurga. Karolina Wasielewska to dziennikarka radiowa i prasowa, autorka reportażu o kobietach w informatyce Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej „Cyfrodziewczyny. Pionierki polskiej informatyki” oraz bloga „Girls Gone Tech.pl”. Specjalizuje się w tematyce kobiecej i technologicznej. Prowadzi szkolenia z zakresu diversity & inclusion dla firm. Karol Jurga jest inżynierem oprogramowania, ekspertem z zakresu mediów i reklamy oraz wykładowcą akademickim. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z mediami społecznościowymi, reklamą programmatic, a także rynkiem reklamy internetowej w Polsce i na świecie. Od 2017 roku pracuje w spółce Yieldbird, obecnie jako head of business. Znany słuchaczom Tok FM z podcastów „Szeruj to”, czyli rozmów o mediach, nowych technologiach, startupach i marketingu.

Partnerem pierwszego sezonu podcastu jest T-Mobile.
 
Autorami podcastu „Wielka chmura zmian” są Karol Jurga i Karolina Wasielewska, foto: Agora
Autorami podcastu „Wielka chmura zmian” są Karol Jurga i Karolina Wasielewska, foto: Agora


„Wielka chmura zmian” - premiery w czwartki na stronie internetowej tokfm.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...