reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wielka chmura zmian” od Radia Tok FM

dodano: 2021-10-25 00:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM „Wielka chmura zmian” Gospodarka, biznes, ale też zwykłe życie przenoszą się do chmury. Co to właściwie znaczy i jakie będzie miało konsekwencje w połączeniu z łącznością 5G? Co powinny wiedzieć na ten temat wielkie firmy, a co my wszyscy? Karolina Wasielewska („Girls Gone Tech.pl”) i Karol Jurga („Szeruj to”) rozmawiają o tym z ekspertami od nowych technologii i ich wpływu na rzeczywistość w nowym podcaście „Wielka chmura zmian”. Audycji można słuchać od 14 października 2021 roku co czwartek wyłącznie w internecie - na stronie tokfm.pl oraz w aplikacji Tok FM (Agora). Partnerem 1. sezonu podcastu jest T-Mobile.

Radio Tok FM „Wielka chmura zmian”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W nowej serii podcastowej Tok FM Karol Jurga i Karolina Wasielewska przyglądają się zmianom zachodzącym obecnie w cyfrowym świecie.

W pierwszym odcinku serii - „Przyszłość jest w chmurze. Co trzeba i warto wiedzieć”, który miał swoją premierę w czwartek, 14 października br., Karol Jurga gościł Ewę Maciaś, ekspertkę zajmującą się w swojej karierze m.in. projektem chmurowym w Polsce, oraz Mariusza Chudego, odpowiedzialnego za rozwiązania chmurowe PwC na Europę Środkową i Wschodnią. Wspólnie zastanawiali się, jak to się stało, że fizyczne i namacalne serwery i komputery coraz częściej zastępuje tajemnicza i nieuchwytna chmura. Dlaczego przenosi się do niej biznes i każdy z nas, czasem nawet o tym nie wiedząc? Czy jesteśmy na nią skazani? A jeśli tak, to czy powinniśmy się z tego cieszyć i na co uważać? 

Natomiast tematem drugiej części serii, udostępnionej w czwartek, 21 października br., była elektronika użytkowa w kontekście nadchodzącej rewolucji - jak Internet rzeczy zmienia przedmioty wokół nas. O tym, jak zmieniają się i co nowego potrafią przedmioty wokół nas, czy to tylko gadżety dla pasjonatów, czy przyszłość przemysłu, komunikacji i całego naszego życia, Karol Jurga dyskutował z Witoldem Walczakiem, który odpowiada za dział tworzący oprogramowanie dla partnerów Huawei, oraz Jakubem Tomiczkiem z firmy ConnectPoint, specjalizującej się w rozwiązaniach informatycznych dla przemysłu i energetyki. 

Autorami serii „Wielka chmura zmian” są Karolina Wasielewska oraz Karol Jurga. Karolina Wasielewska to dziennikarka radiowa i prasowa, autorka reportażu o kobietach w informatyce Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej „Cyfrodziewczyny. Pionierki polskiej informatyki” oraz bloga „Girls Gone Tech.pl”. Specjalizuje się w tematyce kobiecej i technologicznej. Prowadzi szkolenia z zakresu diversity & inclusion dla firm. Karol Jurga jest inżynierem oprogramowania, ekspertem z zakresu mediów i reklamy oraz wykładowcą akademickim. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z mediami społecznościowymi, reklamą programmatic, a także rynkiem reklamy internetowej w Polsce i na świecie. Od 2017 roku pracuje w spółce Yieldbird, obecnie jako head of business. Znany słuchaczom Tok FM z podcastów „Szeruj to”, czyli rozmów o mediach, nowych technologiach, startupach i marketingu.

Partnerem pierwszego sezonu podcastu jest T-Mobile.
 
Autorami podcastu „Wielka chmura zmian” są Karol Jurga i Karolina Wasielewska, foto: Agora
Autorami podcastu „Wielka chmura zmian” są Karol Jurga i Karolina Wasielewska, foto: Agora


„Wielka chmura zmian” - premiery w czwartki na stronie internetowej tokfm.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...