reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Heart of Europe” - festiwal TVP

dodano: 2021-10-25 02:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP „Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe” Od 3 do 5 listopada br. Telewizja Polska organizuje w Warszawie 1. „Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe”. Będzie to konkurs produkcji telewizyjnych nadawców publicznych z Europy Środkowo-Wschodniej. Jak zapowiada nadawca, celem tego projektu jest promocja twórczości telewizyjnej regionu, a także wzmacnianie roli mediów publicznych w Europie.

TVP „Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Idea stworzenia przestrzeni, która pozwoliłaby dzielić się sztuką telewizyjną z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, a jednocześnie konsolidować media publiczne regionu i skupionych wokół nich twórców od dawna była naszym marzeniem i czekała na realizację. Nowy festiwal jest nie tylko hołdem, złożonym środkowoeuropejskim artystom i ich dziełom - to także przestrzeń integrowania i promowania naszego dziedzictwa kulturowego zarówno między obecnymi tu nadawcami, jak i wobec reszty świata

- mówi Jacek Kurski, prezes zarządu TVP.

- Sama nazwa festiwalu wskazuje na niezgodę dzielenia Europy na centrum i peryferie. Te przebrzmiałe idee nie mogą mieć miejsca w nowoczesnym świecie. Wskazujemy, że kraje Trójmorza w pełni mogą czuć się sercem Europy. Żywotnym, twórczym i inspirującym

- dodaje Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP.

Festiwal odbędzie się w formie hybrydowej: w warszawskiej Kinotece (od 3 do 5 listopada br.) i online, na internetowej platformie festiwalu (od 3 do 30 listopada br.). Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane produkcje polskie i międzynarodowe w sześciu kategoriach: „Film fabularny”; „Serial fabularny”; „Film i serial dokumentalny”; „Rozrywka”; „Produkcje przeznaczone dla dzieci i młodzieży” oraz „Digital”. Produkcje telewizyjne będą prezentowane w językach oryginalnych z angielskimi napisami. W trakcie festiwalu, oprócz pokazów kinowych, zaplanowano też tematyczne panele dyskusyjne z udziałem ekspertów i zaproszonych gości.

Do udziału w festiwalu „Heart of Europe” zgłoszono ponad 80 produkcji z 12 krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej. - Te kraje, choć różnorodne i wielokulturowe, łączy wspólna tożsamość, podobne doświadczenia historyczne, wrażliwość, odwaga i duch, czyli cechy, które najwyraźniej widać w twórczości filmowej i telewizyjnej. Telewizji Polskiej zależy, by oryginalny głos krajów z „serca Europy” został dostrzeżony i wybrzmiał w pełni w nowej przestrzeni, jaką oferuje nowy festiwal „Heart od Europe” - czytamy w komunikacie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...