reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat zdobywa ukraiński kontrakt Zeonbud

dodano: 2021-10-25 11:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Zeonbud DVB-T2 Pozycja orbitalna 9°E obsługiwana przez Eutelsat Communications została wybrana przez Zeonbud, aby zapewnić dystrybucję kanałów na Ukrainie, poinformował operator satelitarny. Przypomnijmy, że Zeonbud zakończył w sierpniu br. dosyły dla naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 za pośrednictwem Astry 4A (4,8°E), przenosząc się całkowicie na satelitę Eutelsat 9B (9°E).

Zeonbud
Zeonbud


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zeonbud to ogólnokrajowy licencjonowany operator naziemnej telewizji cyfrowej na Ukrainie, który dystrybuuje 33 główne kanały. Pakiet uruchomiony w 2010 roku dociera do około 40 proc. populacji i obejmuje zasięgiem 95 proc. terytorium Ukrainy.

Dzięki tej długoterminowej umowie Zeonbud będzie wykorzystywał pojemność satelity Eutelsat 9B na potrzeby dosyłów dla naziemnej telewizji cyfrowej. Natomiast w przyszłości może rozszerzyć swoją ofertę o usługi DTH.
 

- Cieszymy się, że możemy powitać Zeonbud z jego wysokiej jakości ofertą treści w ramach pojemności satelity Eutelsat 9B, co dodatkowo umacnia naszą pozycję na dynamicznym ukraińskim rynku nadawczym - powiedział Philippe Oliva, dyrektor handlowy Eutelsat.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z Eutelsat i wykorzystać pozycję 9°E, aby zapewnić najlepszą jakość obsługi kanałów krajowych naszym widzom i uzyskać dostęp do opcjonalnego rozszerzenia naszego zasięgu poprzez alternatywne modele dystrybucji - powiedziała Irina Alyabyeva, dyrektor generalna Zeonbud.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...