reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wynalazki i tajemnice w listopadzie w History

dodano: 2021-10-26 23:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W listopadzie br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Największe tajemnice świata” (sezon 2.), „Wielkie konstrukcje wielkie katastrofy”, „Starożytni kosmici: największe tajemnice” i „Wynalazki, które zmieniły świat” („Maszyny, które zmieniły świat”).

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, Lawrence Fishburne pojawi się w listopadzie br. w kanale History, by odkryć kolejne „Największe tajemnice świata” (sezon 2.) Giorgio A. Tsoukalos pojawi się z nowymi odcinkami, by udowodnić, że „Starożytni kosmici” odpowiadają za korzenie naszej ziemskiej cywilizacji. Stacja pokaże także „Wielkie konstrukcje wielkie katastrofy” i „Maszyny, które zmieniły świat”.

Listopad 2021 roku w ofercie kanału History:

„Największe tajemnice świata” 2 („History’s Greatest Mysteries” 2)
emisja: w niedziele ( od 7 listopada br.) o 21:00

Laurence Fishburne, zdobywca „Emmy Award”, polskim widzom znany głównie z roli Morfeusza w legendarnym filmie „Matrix”, bada niektóre z największych tajemnic świata - w nowym sezonie przygląda się zagadce Trójkąta Bermudzkiego, zgłębia życiorys legendarnego Bruce’a Lee czy mistrza iluzji - Harry’ego Houdiniego. - Program zapewnia nowe spojrzenie na te ponadczasowe rozdziały współczesnej historii - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Wielkie konstrukcje wielkie katastrofy” („When Big Things Go Wrong”)
emisja: w poniedziałki (od 8 listopada br.) o 22:00

Współczesna technologia umożliwia tworzenie niezwykłych konstrukcji - ogromnych tankowców, imponujących drapaczy chmur, czy potężnych mostów. Jednak z ich wielkimi gabarytami wiąże się równie wielkie ryzyko i kiedy coś się nie udaje, porażka jest spektakularna. Nowy serial kanału History pokaże niektóre z największych inżynieryjnych katastrof uchwyconych na wideo. Każdy odcinek analizuje te nagrania krok po kroku, by odpowiedzieć na pytanie: „Jak do tego doszło?”. Program wzbogacają prezentacje graficzne, zeznania świadków i wypowiedzi ekspertów. Widzowie dowiedzą się też, jakie były konsekwencje przedstawianych zdarzeń.

„Starożytni kosmici: największe tajemnice” (​„Ancient Aliens Top 10”)
emisja: we wtorki (od 16 listopada br.) o 21:00

Program „Starożytni kosmici: największe tajemnice” analizuje najważniejsze momenty poprzednich sezonów serii „Starożytni kosmici”. „Starożytni kosmici” przyglądają się 75 milionom lat w poszukiwaniu najbardziej wiarygodnych dowodów na obecność obcych na Ziemi: od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po dzisiejsze Stany Zjednoczone Ameryki. Za dowody mogą służyć starożytne rysunki w jaskiniach, ukazujące nieznane nam stworzenia, asfaltopodobna substancja w egipskiej piramidzie wykonana ze szczątków niezidentyfikowanych istot czy masowe obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających w Stanów Zjednoczonych Ameryki. Historycy i eksperci badają różne wydarzenia, legendy i teksty historyczne, które mogą zawierać dowody na kontakt ludzi z życiem pozaziemskim. Dowody przedstawia niezastąpiony gospodarz „Starożytnych kosmitów” - Giorgio A. Tsoukalos (więcej tutaj).

„Wynalazki, które zmieniły świat” („Machines That Built the World”)
emisja: w poniedziałki (od 22 listopada br.) o 21:00

Telewizja, radio, telefony, samoloty, motocykle, traktory, sprzęt domowy, narzędzia elektryczne - to wszystko maszyny, które stworzyły Amerykę. Jak zapowiada nadawca, nowy serial dokumentalny prezentowany przez kanał History przedstawia fascynujące historie powstania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które ze Stanów Zjednoczonych Ameryki  uczyniły super potęgę. Fabularyzowane rekonstrukcje wydarzeń, archiwalne nagrania oraz wywiady z ekspertami i biografami tworzą interesujące portrety najwybitniejszych wynalazców, takich jak Nicola Tesla, William Harley, Alexander Graham Bell, Duncan Black, Alonzo Decker i wielu innych. Osiem godzinnych odcinków zaprezentuje te niezwykłe postaci, ich pracę i rywalizujących z nimi naukowców. Widzowie poznają rozterki, sukcesy i niepowodzenia, jakie były udziałem bohaterów serialu w drodze do osiągnięcia celu, który trwale wpłynął na dzieje naszej cywilizacji.
 
Laurence Fishburne w programie „Największe tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Laurence Fishburne w programie „Największe tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Laurence Fishburne w programie „Największe tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Laurence Fishburne w programie „Największe tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Giorgio A. Tsoukalos w programie „Starożytni kosmici”, foto: A+E Networks
Giorgio A. Tsoukalos w programie „Starożytni kosmici”, foto: A+E Networks
Giorgio A. Tsoukalos w programie „Starożytni kosmici”, foto: A+E Networks
Giorgio A. Tsoukalos w programie „Starożytni kosmici”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...