reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tok FM w samochodach z systemem Android Auto

dodano: 2021-10-27 05:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM Najnowsza wersja aplikacji mobilnej Radia Tok FM (Agora) została zintegrowana z Android Auto. Jak zapowiada nadawca, dzięki temu użytkownicy samochodów z tym systemem mogą słuchać programu stacji „na żywo” (w tym Radia Tok + Muzyka) oraz podcastów w jeszcze wygodniejszy i bezpieczniejszy sposób, również wtedy, gdy znajdują się poza zasięgiem tradycyjnych nadajników radiowych. Integrację aplikacji Tok FM z systemem Android Auto na zlecenie Grupy Radiowej Agory (GRA) zrealizowała firma N7 Mobile. To kolejna nowość w ofercie Tok FM dla posiadaczy aut, obok wprowadzonej wcześniej obsługi aplikacji w systemie Apple CarPlay.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W środę, 20 października 2021 roku ukazała się aktualizacja aplikacji Tok FM, która jest zintegrowana z systemem Android Auto. Za sprawą tej zmiany posiadacze aut wyposażonych w Android Auto mogą korzystać z aplikacji z poziomu wyświetlacza w swoim samochodzie. Jak informuje nadawca, aplikacja Tok FM na Android Auto pozwala w prosty sposób włączyć radio „na żywo” - w tym również internetową stację Tok + Muzyka, w której muzyka zastępuje reklamy emitowane na antenie (więcej tutaj) - oraz przeglądać i odsłuchiwać najnowsze podcasty Tok FM. Dzięki dostosowaniu wyglądu do systemowego interfejsu, aplikacja jest bardzo czytelna i łatwa w obsłudze, co pozwala kierowcy na jej bezpieczną i wygodną obsługę podczas jazdy (więcej tutaj)

Wcześniej - w styczniu 2020 roku - aplikacja Tok FM została zintegrowana z systemem Apple CarPlay (więcej tutaj). W tej chwili z oferty cyfrowej rozgłośni w samochodach mogą korzystać posiadacze smartfonów z systemami operacyjnymi Apple i Android. W zależności od modelu samochodu i telefonu Tok FM dostępny jest na wyświetlaczu w kokpicie auta, na zintegrowanym z kanałem środkowym tablecie lub na smartfonie w specjalnej wersji z dużymi przyciskami. Aplikacją można też sterować przyciskami na kierownicy. 

- Możliwość słuchania radia w samochodzie od zawsze była bardzo ważna dla nadawców radiowych, a dziś, gdy każdy nowy samochód wyposażony jest w system informacyjno-rozrywkowy, z którym łączy się nasz smartfon, nabiera to dodatkowego znaczenia - wyjaśnia Jarosław Śliżewski, dyrektor obszarów cyfrowych w Grupie Radiowej Agory (GRA). - Warto jednak pamiętać, że istnieje kwestia istotniejsza niż słuchalność radia i podcastów czy wygoda kierowców. To bezpieczeństwo naszych słuchaczy. Producenci samochodów konstruują systemy informacyjne tak, by w możliwie minimalnym stopniu odwracały uwagę kierowców od drogi, chcąc m.in. przeciwdziałać rosnącej liczbie wypadków spowodowanych przez prowadzących z komórką w ręce. Cieszymy się więc, że Tok FM może włączyć się w te działania, a nasza aplikacja jest w pełni zintegrowana z AppleCar i Android Auto. Wprowadziliśmy też sterowanie głosowe i kilka innych rozwiązań stworzonych właśnie z myślą o bezpieczeństwie kierowców - dodaje.


Aby wykorzystać wszystkie możliwości aplikacji Tok FM podłączonej do Android Auto i słuchać w niej podcastów, seriali oryginalnych oraz Radia Tok + Muzyka, należy posiadać dostęp Premium Tok FM. Wszyscy nowi użytkownicy aplikacji Tok FM mogą go wypróbować bezpłatnie przez okres dwóch tygodni, a po upływie tego czasu zakupić jako subskrypcję w Google Play lub na stronie internetowej tokfm.pl. W wersji nieopłaconej poprzez Android Auto można słuchać wyłącznie Radia Tok FM „na żywo”. 

Obsługa aplikacji w ramach Android Auto i CarPlay to kolejna technologiczna nowość Tok FM. Wcześniej, w 2019 roku, Radio Tok FM uruchomiło specjalną akcję w Asystencie Google pozwalającą na sterowanie głosowe Radiem Tok FM w polskiej wersji językowej, a także wdrożyło projekt „Search the Radio”, dzięki któremu możliwe jest pełnotekstowe wyszukiwanie w treściach audycji radiowych (więcej tutaj)

Integrację aplikacji Tok FM z systemem Android Auto na zlecenie Grupy Radiowej Agory zrealizowała firma N7 Mobile.
 
Aplikacja Tok FM zintegrowana z Apple CarPlay i Android Auto, foto: Agora
Aplikacja Tok FM zintegrowana z Apple CarPlay i Android Auto, foto: Agora
Włącz Radio Tok FM w samochodzie z Apple CarPlay, foto: Agora
Włącz Radio Tok FM w samochodzie z Apple CarPlay, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...