reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Licencje na Ukrainie tanieją o 80%

dodano: 2021-10-26 18:02
autor: RO | źródło: cableman.ru

Ukraina Rząd Ukrainy wprowadza zmiany w procedurach obliczania opłaty licencyjnej za wydawanie i przedłużanie zezwoleń na transmisję. Portal finansowy UBR.UA, powołując się na dwa niezależne źródła na rynku, podał, że cena licencji dla dostawców nadających kanały telewizyjne i usługi OTT zmniejszy się o 80%.

Ukraina flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według serwisu multimedialnego Sweet.TV, to wielki krok w stronę ukraińskich usług online i ich widzów. Serwis dodaje, że państwo powinno uruchomić program wspierający tworzenie ścieżek dźwiękowych do filmów w języku ukraińskim.

Inny serwis Divan.TV zauważył, że licencjonowanie jest konieczne tam, gdzie jest ograniczona przepustowość, np. częstotliwości radiowe. A w przypadku usług w Internecie nie powinno być to wymagane. Bardziej celowe byłoby wprowadzenie zasad rejestracji dla dostawców OTT i TV, podobnie jak w przypadku dostawców Internetu.

Według firmy analitycznej BigData UA, inicjatywa była już potrzebna kilka lat temu. Choć ten ruch nie wpłynie w żaden sposób na wysokość opłat abonamentowych dla użytkowników, to może doprowadzić do pojawienia się "jednodniowych nadawców", którzy będą działać lokalnie i tanio w krótkim czasie. Bardziej potrzebne jest nowe prawo, które wyrównałoby wszystkie platformy - operatorów i dostawców korzystających z różnych technologii. Ponadto wskazane jest, by zamiast wydawania licencji rejestrować wszystkich, którzy nie korzystają z częstotliwości radiowych.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...