reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gutek Film: „Moje wspaniałe życie” z Buzek w kinach

dodano: 2021-10-29 11:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: Gutek Film/satkurier.pl

Gutek Film „Moje wspaniałe życie” Od piątku, 29 października br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Moje wspaniałe życie”. Producentem filmu jest Koskino, koproducentem Dolnośląskie Centrum Filmowe, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Dolnośląski Fundusz Filmowy, a dystrybutorem jest Gutek Film. Występują Agata Buzek, Małgorzata Zajączkowska, Wiktoria Wolańska, Karolina Bruchnicka, Julia Kuzka, Aleksandra Stefanowicz, Natalia Kołodziej, Karolina Chmiel, Paweł Kruszelnicki, Łukasz Grzegorzek, Adam Woronowicz i Jacek Braciak.

Gutek Film „Moje wspaniałe życie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna „Jo” (w tej roli Agata Buzek), bohaterka komedii obyczajowej Łukasza Grzegorzka („Kamper” i „Córka trenera”). Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść - w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego Jo prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”.

Jak czytamy w opisie, ciepły, a zarazem dowcipny i brawurowy film Łukasz Grzegorzka jest historią kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy? W nakreślonej z empatią i fenomenalnie zagranej przez Agatę Buzek postaci przejrzy się mnóstwo kobiet, które złożyły kawałek siebie na ołtarzu cudzych oczekiwań. Bohaterka „Mojego wspaniałego życia” nie czuje się jednak ofiarą: ryzykuje, popełnia błędy i tańczy do upadłego.

Jak czytamy w opisie, o sile filmu decyduje nie tylko charyzma Jo, ale także fantastyczny aktorski trójkąt, którego dynamika zmienia się na naszych oczach. Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz sprawiają, że nie ma w „Moim wspaniałym życiu” postaci, za którą nie trzymalibyśmy kciuków. Do współpracy przy projekcie zaproszone zostały też trzy wyjątkowe muzyczne osobowości: na ekranie widzowie zobaczą legendarnego czeskiego barda, Jaromira Nohavicę, muzykę do filmu skomponował Piotr Waglewski „Emade”, a promującą film piosenkę „Pięć minut łez” wykonuje Rafał Stanisław Kamiński „Ralph Kaminski”.

Rozgrywający się w prowincjonalnej, malowniczej Nysie film przypomina, że prawdziwe życie nie jest gdzie indziej, tylko wszędzie tam, gdzie próbujemy być szczęśliwi na własnych warunkach.

„Moje wspaniałe życie” - o filmie - scenariusz i reżyseria: Łukasz Grzegorzek, zdjęcia: Weronika Bilska, występują: Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz, kraj produkcji: Polska, rok produkcji: 2021, język oryginalny: polski, gatunek: komedia, dramat, czas trwania: 99 minut.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Agata Buzek na plakacie promującym kinową emisję filmu „Moje wspaniałe życie”, foto: Gutek Film
Agata Buzek na plakacie promującym kinową emisję filmu „Moje wspaniałe życie”, foto: Gutek Film
Agata Buzek w filmie „Moje wspaniałe życie”, foto: Gutek Film
Agata Buzek w filmie „Moje wspaniałe życie”, foto: Gutek Film
Agata Buzek i Adam Woronowicz w filmie „Moje wspaniałe życie”, foto: Gutek Film
Agata Buzek i Adam Woronowicz w filmie „Moje wspaniałe życie”, foto: Gutek Film


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...