reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Szczyt klimatyczny w Glasgow w Radiu Tok FM

dodano: 2021-10-29 23:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

COP26 (Conference of The Parties) Od niedzieli, 31 października do piątku, 12 listopada br. w Glasgow, w Szkocji, odbędzie się szczyt klimatyczny COP26 (Conference of The Parties). Z tej okazji w Radiu Tok FM (Agora) słuchacze znajdą takie programy poświęcone temu wydarzeniu, takie jak „Program klimatyczny”, „Tok360” („COP360"), „Mikrofon Tok FM", „Światopodgląd” („Ekopodgląd”), „Informacje smogowe”, „Przewodnik smogowy” i „Przewodnik klimatyczny”.

COP26 (Conference of The Parties)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od poniedziałku, 1 listopada 2021 roku - w trakcie szczytu klimatycznego COP26 (Conference of The Parties), w Radiu Tok FM będzie można słuchać codziennego, wieczornego podsumowania informacji związanych z katastrofą klimatyczną i szczytem odbywającym się w Glasgow (więcej tutaj). Specjalny „Program klimatyczny” poprowadzą dziennikarze Tok FM: Agnieszka Lichnerowicz, Filip Kekusz, Paweł Sulik, Adam Ozga, Maciej Zakrocki, Tomasz Setta oraz Thomas Orchowski. Oprócz tego również w innych audycjach stacji pojawi się kwestia klimatu i przeciwdziałania jego zmianom, a od wtorku, 2 listopada br. na stronie internetowej tokfm.pl działać będzie licznik odmierzający czas do końca 2030 roku, czyli do momentu, w którym powinniśmy znacząco zmniejszyć emisję CO2.

Obok specjalnego „Programu klimatycznego”, nadawanego na antenie w dni tygodnia po godzinie 21:00, redakcja Radia Tok FM przygotowała też inne audycje poświęcone klimatowi i ekologii.

W programie „Tok360”, emitowanym od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-19:40, pojawi się specjalny blok „COP360”. Każdy z dni COP26, czyli szczytu klimatycznego w Glasgow, ma swój temat wiodący, dlatego zespół Tok FM w ramach programu „COP360” przyjrzy się każdemu zagadnieniu i temu, dlaczego mają one znaczenie dla walki z kryzysem klimatycznym (więcej tutaj).

Kwestia katastrofy klimatycznej będzie pojawiać się też w niemal wszystkich audycjach publicystycznych i informacjach Radia Tok FM do piątku, 12 listopada br., czyli dnia zakończenia szczytu COP26. Na antenie nie zabraknie programów z udziałem słuchaczy - w najbliższych tygodniach klimatowi poświęcone będą również wydania programu „Mikrofon Tok FM", obecnego na antenie w dni tygodnia po godzinie 20:00 (więcej tutaj).

Oprócz tego od poniedziałku, 4 października br. w ramach audycji „Światopodgląd” Agnieszki Lichnerowicz (na antenie od wtorku do piątku w godzinach 15:00-16:40) nadawany jest specjalny segment „Ekopodgląd”. To codzienna rozmowa o wielu wymiarach globalnego kryzysu ekologicznego - nie tylko klimatycznego oraz ich konsekwencjach społecznych, ekonomicznych, międzynarodowych i cywilizacyjnych. W audycji omawiane są raporty, analizy i propozycje rozwiązań.

Na antenie Tok FM swoje stałe miejsca w ramówce mają „Informacje smogowe” (na koniec serwisów informacyjnych o 8:00 i 16:00). Cyklicznie pojawiają się też audycje: „Przewodnik smogowy” i „Przewodnik klimatyczny”.

Dodatkowo we wtorek, 2 listopada br. na stronie internetowej tokfm.pl pojawi się licznik odmierzający czas do 31 grudnia 2030 roku, do godziny 23:59. To moment, w którym powinniśmy odejść od węgla i znacząco zredukować emisję CO2. Inicjatorem umieszczenia licznika na stronach internetowych serwisów informacyjnych i portali, do której dołączy tokfm.pl, jest Greenpeace.

Redakcja tokfm.pl będzie publikować nowe i przypominać istniejące już materiały dotyczące katastrofy klimatycznej. Przypomni również deklarację Tok FM - o nazywaniu rzeczy po imieniu, jeśli chodzi o opis zjawisk wiążących się z katastrofą klimatyczną.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...