reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Białoruś blokuje Deutsche Welle w Internecie

dodano: 2021-10-30 17:21 | aktualizacja: 2021-10-31 11:35
autor: Dr. Hack | źródło: DW/digitalfernsehen.de

Deutsche Welle Na Białorusi nie są już dostępne treści online Deutsche Welle (DW) we wszystkich 32 wersjach językowych. Ministerstwo Informacji w Mińsku poinformowało na swojej stronie internetowej, że dostęp do kilku portali informacyjnych w Internecie został ograniczony.

Białoruś
Białoruś


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niemiecki dziennikarz radiowy i dyrektor generalny DW, Peter Limbourg, uważa blokowanie oferty dziennikarskiej i innych mediów przez białoruski rząd za akt desperacji.

- Oskarżenie przeciwko DW jest absolutnie niedorzeczne. Pan Łukaszenko pokazał, że nie cofnie się przed niczym, aby utrzymać władzę w walce z własnym narodem. Silne korzystanie z niezależnych mediów wyraźnie pokazuje, że ludzie na Białorusi nie ufają już mediom kontrolowanym przez państwo. Protestujemy przeciwko blokowaniu naszej oferty, ponieważ tamtejsi ludzie mają prawo do obiektywnej informacji o sytuacji w ich kraju.


W czwartek, 28 października 2021 r., internauci po raz pierwszy zwrócili uwagę w mediach społecznościowych na fakt, że niektórzy dostawcy nie mają dostępu do stron informacyjnych DW. Od tego czasu rząd najwyraźniej wprowadził blokadę na całym obszarze. W oświadczeniu na stronie białoruskiego Ministerstwa Informacji, wiceminister informacji Andrej Kuncewicz podał, że resort podjął decyzję o ograniczeniu dostępu do szeregu portali informacyjnych w Internecie, w tym DW.

Powód zablokowania - treści ekstremistyczne
Jako powód podano fakt, że DW rozpowszechnia na swoich stronach hiperłącza do materiałów, które na podstawie odpowiednich decyzji sądowych są klasyfikowane jako ekstremistyczne. DW znacznie rozszerzyło swoją ofertę dla Białorusi wiosną 2021. W ten sposób niemiecki nadawca międzynarodowy chce za pośrednictwem mediów uczestniczyć w przebudzeniu społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi.

Obecnie więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej może komunikować się ze sobą i mieć nieograniczony dostęp do informacji. Jednakże czasami nie zauważa się, że w wielu krajach ludziom grozi się karą za wyrażanie swoich opinii i uniemożliwia się swobodny przepływ informacji. DW uczyniło walkę z cenzurą jako jedną ze swoich podstawowych zasad i konsekwentnie pracuje nad tym, aby ludzie na całym świecie otrzymywali informacje istotne dla ich życia.

DW chce obejść cenzurę
W wielu krajach kontrola rządu nad infrastrukturą prowadzi do cenzurowania lub całkowitego blokowania informacji. DW od dawna pracuje nad rozwiązaniami umożliwiającymi obejście cenzury. Na przykład mieszkańcy krajów, w których rządy blokują lub ograniczają dostęp do niezależnych wiadomości, mogą bezpiecznie i anonimowo korzystać z treści DW dzięki projektowi Tor. Portale internetowe, które są dostępne przez Tor (The Onion Routing) można rozpoznać po rozszerzeniu ".onion".  Aby uzyskać dostęp do stron, wymagana jest specjalna przeglądarka, taka jak oparta na Firefoksie przeglądarka Tor.

Przez ostatnie 10 lat DW używało systemu Psiphon do obchodzenia cenzury, który działa poprzez sieć różnych serwerów proxy (VPN). Technologia ta umożliwia użytkownikom w krajach takich jak Chiny i Iran dostęp do informacji z wiarygodnych źródeł.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...