reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ofiary wikingów” w kanale Polsat Viasat History

dodano: 2021-11-01 01:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD Poszukiwacze przygód, odkrywcy i zdobywcy - wikingowie uważani są za największych bohaterów średniowiecza. Ale czy ta opinia jest słuszna? W rzeczywistości ich historia jest bardziej mroczna i odmienna od tej powszechnie znanej. Byli bezwzględnymi panami niewolników, handlarzami żywym towarem i porywaczami zakładników. Nowy program dokumentalny „Ofiary wikingów” („Victims of the Vikings”) odsłania tę niechlubną i często przerażającą stronę nordyckich wojowników. Premiera tego francuskiego dokumentu odbędzie się w poniedziałek, 1 listopada br. o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dlaczego wikingowie polowali na ludzi? Kim były ich ofiary? Jaką rolę w ich społeczeństwie odgrywali niewolnicy? Jakie losy czekały na ich jeńców? Jak zorganizowany był handel niewolnikami i jak rozwijał się z biegiem czasu? I jaki wpływ na średniowieczną Europę miał handel ludźmi prowadzony przez tych bezwzględnych wojowników? - Przedstawiamy pierwszy taki dokument, który stara się znaleźć odpowiedzi na te pytania i naświetlić historię nie tylko wikingów, ale i ich niewolników - zapowiada nadawca. 

Przez wieki życie codzienne wikingów było zdeterminowane przez handel ludźmi. Zakładnicy, chłopi pańszczyźniani i niewolnicy byli zmuszani do pracy na rzecz społeczeństwa swoich porywaczy, dzięki czemu nordyccy żeglarze zaczęli coraz bardziej rozszerzać swoją strefę wpływów w Europie. Wikiński świat nie mógłby istnieć bez jeńców, którzy wykorzystywani byli jako żywy towar, robotnicy, służący czy żołnierze. Dokument opowiada historię bezwzględnych wojowników, którzy z pomocą swoich szybkich statków podróżowali po całej Europie, siali terror wśród innych narodów i zdobywali wszystko, czego zapragnęli: ziemię, skarby, a przede wszystkim ludzi.

Tej filmowej podróży w przeszłość towarzyszyć będą badania archeologiczne i analizy naukowe, pojawią się też wypowiedzi międzynarodowych ekspertów w dziedzinie historii wikingów badających znaczenie niewolnictwa w średniowiecznym nordyckim świecie. - Nadszedł czas, by opowiedzieć zapomniane i przemilczane historie - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Ofiary wikingów” - emisja w poniedziałek, 1 listopada 2021 roku o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...