reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+: serial „Minuta ciszy” z Robertem Więckiewiczem

dodano: 2021-10-29 12:36
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+

Serial minuta ciszy fot P. Pączkowski CANAL 2021-360 CANAL+ rozpoczął zdjęcia do nowego serialu pt. „Minuta ciszy" z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. Producentem wykonawczym serialu jest Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham (CANAL+ ORIGINAL KRÓL i ŻMIJOWISKO, koprodukcje CANAL+ „Boże Ciało” i „Żeby nie było śladów” oraz inne filmy fabularne „Ostatnia Rodzina” i „Magnezja”).  „Minuta ciszy" to komediodramat w 6. odcinkach.

fot P. Pączkowski/Canal+
Serial minuta ciszy fot P. Pączkowski Canal+ 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Minuta ciszy" z Robertem Więckiewiczem w roli głównej

Świeżo emerytowany listonosz z małego miasteczka, Mietek Zasada (Robert Więckiewicz), musi samodzielnie zająć się pochówkiem przyjaciela Czesława (Mirosław Zbrojewicz), kiedy jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania usługi. Nieświadomy przeszkód oraz absurdów funeralnego biznesu zakłada własną firmę i wkrótce jest zmuszony balansować na granicy przepisów prawa i moralnych zasad. Szybko wchodzi też w konflikt z lokalnym potentatem z branży (Piotr Rogucki), a na wsparcie może liczyć tylko ze strony ekscentrycznej córki zmarłego przyjaciela (Karolina Bruchnicka) oraz swojej niepełnosprawnej żony (Aleksandra Konieczna). Kiedy dodatkowo na jaw zaczynają wychodzić mroczne tajemnice z przeszłości eks-listonosza, świat wokół niego i jego najbliższych zaczyna zmieniać się bezpowrotnie.

„Minuta ciszy" to komediodramat w sześciu odcinkach. W głównej roli wystąpi Robert Więckiewicz, któremu partnerować będą Karolina Bruchnicka i Aleksandra Konieczna. W pozostałych rolach zobaczymy m.in.: Piotra Roguckiego, Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Mirosława Zbrojewicza, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka, Wojciecha Skibińskiego i Ireneusza Kozła. Autorami formatu są Jacek Lusiński i Szymon Augustyniak. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik.

Twórcy serialu:
Jacek Lusiński – reżyser, współscenarzysta („Śubuk”, „Carte Blanche”, „Piksele”).
Szymon Augustyniak – współscenarzysta („Śubuk”).
Witold Płóciennik – zdjęcia (autor zdjęć do produkcji CANAL+ ORIGINAL KLANGOR i KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI oraz koprodukcji CANAL+ „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, a także seriali „Pajęczyna” i „Stulecie winnych” oraz filmów fabularnych „Mistrz”, „Zieja” i „Carte Blanche”).

Producentem wykonawczym serialu jest AURUM FILM – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham (CANAL+ ORIGINAL KRÓL i ŻMIJOWISKO, koprodukcje CANAL+ „Boże Ciało” i „Żeby nie było śladów” oraz inne filmy fabularne „Ostatnia Rodzina” i „Magnezja”).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...