reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CBS Reality: Morderstwa kobiet w okolicy Warszawy

dodano: 2021-11-06 09:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” W poniedziałek, 8 listopada br. o godz. 22:00 w kanale CBS Reality wyemitowany zostanie premierowo 2. odcinek 2. sezonu polskiego programu „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”, zatytułowany „Morderstwa przy trasie”. Policjantka Grażyna Biskupska przyjrzy się kolejnym morderstwom popełnionym w Warszawie i jej okolicach. Producentem programu jest ATM Grupa.

CBS Reality „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grażyna Biskupska była naczelnikiem Wydziału ds. Zwalczania Aktów Terroru w Komendzie Stołecznej Policji, a potem naczelnikiem w Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji. Dziesięć lat temu przeszła na emeryturę. W drugim sezonie dokumentalnej serii CBS Reality opowiada o brutalnych zabójstwach popełnionych na terenie Warszawy i okolic w ciągu ostatnich 20 lat. W programie Grażyna Biskupska rozmawia z ekspertami policyjnymi, którzy prowadzili te śledztwa; łączyli pozornie niezwiązane fakty, tropili morderców, brali udział w zatrzymaniach, przesłuchaniach oraz zbierali dowody potwierdzające winę sprawców.

W drugim odcinku drugiej serii Grażyna Biskupska wraca do śledztwa z 2015 roku w sprawie podwójnego zabójstwa kobiet pracujących przy podwarszawskiej szosie. Odcinek ten zostanie wyemitowany premierowo w poniedziałek, 8 listopada br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality.

W tym odcinku widzowie przeniosą się do 2015 roku, kiedy to trasa wylotowa numer 631, prowadząca z Warszawy w stronę Nieporętu, stała się głośna z powodu brutalnych morderstw, których ofiarami padły pracownice seksualne proponujące kierowcom swoje usługi. 6 sierpnia wieczorem na komisariat w Ząbkach zadzwonił zdenerwowany mężczyzna, który zgłosił zaginięcie swojej żony. Okazało się, że jego partnerka była jedną z kobiet pracujących przy trasie. Następnego dnia rano policjanci rozpoczęli działania - przeprowadzili wywiady wśród pań, rozmawiali z osobami, które znały zaginioną, sprawdzili nagrania z monitoringu. Prowadzili także przeszukania terenu, podczas których natrafili na ciało kobiety. 

W toku śledztwa zostało ustalone, że dziewczyna stała sama przy trasie i nie wiadomo było, z kim spotkała się ostatni raz. Żadna z jej koleżanek nie zapamiętała auta, do którego po raz ostatni wsiadła ofiara. Nikt też nie wiedział czym kierował się morderca. Pracownice seksualne w trakcie zeznań opowiedziały policjantom o agresywnych klientach, dziwnych wymaganiach, podzieliły się zapisanymi numerami rejestracyjnymi samochodów należących do podejrzanych mężczyzn. Jednak nie udało się trafić na podejrzanego. 

Po zapoznaniu się z dowodami oraz zeznaniami świadków, policjanci wrócili do sprawy morderstwa prostytutki, do którego doszło w tym samym miejscu, ale dwa miesiące wcześniej. Okazało się, że między dwoma przypadkami jest wiele podobieństw. Jednak funkcjonariusze prowadzący śledztwo zaczęli się bać najgorszego: że zabójstw będzie więcej.

Inspektor Grażyna Biskupska i zaproszeni przez nią eksperci jeszcze raz prześledzą tę historię. Opowiedzą o śledztwie i działaniach, które umożliwiły namierzenie samochodu sprawcy, a w konsekwencji dotarcie do człowieka, który rzucił cień na trasę 631.

Premierowa emisja drugiego odcinka drugiego sezonu serii o prawdziwych zbrodniach „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” odbędzie się w poniedziałek, 8 listopada br. o godzinie 22:00 w CBS Reality. Na premierowe odcinki serii stacja zaprasza w każdy poniedziałek o godzinie 22:00 (więcej tutaj).
 
Grażyna Biskupska w programie „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”, foto: Katarzyna Urbanek
Grażyna Biskupska w programie „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”, foto: Katarzyna Urbanek


„Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” - sezon 2., emisja w poniedziałki o godz. 22:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...