reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Techstorie” od Radia Tok FM

dodano: 2021-11-08 00:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM „Techstorie” Od wtorku, 2 listopada 2021 roku, co drugi wtorek, dziennikarki zajmujące się tematami technologicznymi - Sylwia Czubkowska (Spider's Web+) i Joanna Sosnowska („Gazeta Wyborcza” i wyborcza.pl), w nowym podcaście Radia Tok FM (Agora) opowiadać będą o wyzwaniach, jakie technologia stawia przed społeczeństwami, polityką, gospodarką - i odwrotnie. Odcinki serii „Techstorie” będą dostępne dla wszystkich internautów na stronie internetowej tokfm.pl i w aplikacji mobilnej Tok FM, a także na innych platformach podcastowych.

Radio Tok FM „Techstorie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sylwia Czubkowska (Spider's Web+) i Joanna Sosnowska („Gazeta Wyborcza” i wyborcza.pl) w swoim podcaście przyjrzą się przede wszystkim wyzwaniom, jakie stawia nam wszystkim technologia. Odcinki programu „Techstorie” będą mieć formę dyskusji autorek, przetykanej wypowiedziami ekspertów i praktyków.

Podcast będzie się ukazywał co dwa tygodnie, we wtorki. Kolejnych odcinków będą mogli słuchać wszyscy internauci, bezpłatnie - na platformie Tok FM, czyli na stronie internetowej tokfm.pl i w aplikacji mobilnej Tok FM, a także na innych platformach podcastowych.

- Technologie to nie jest już jakaś gadżeciarska zabawa dla nerdów zainteresowanych nowym modelem telefonu. Nowe technologie dobitnie wpływają i zmieniają funkcjonowanie każdej dziedziny naszego życia: od wychowania dzieci, poprzez nowe wyzwania na rynku pracy, na wyborach politycznych kończąc. I właśnie te zmiany chcemy w podcaście obserwować, diagnozować i spróbować wytłumaczyć słuchaczom, którzy niekoniecznie śledzą nowinki technologiczne, ale za to próbują zorientować się w świecie, który tak szybko wokół nich się zmienia

- wyjaśnia Sylwia Czubkowska.

- Nie da się dziś opowiadać historii o technologiach bez ludzi. Dlatego do każdego z odcinków zapraszamy bohaterów opowiadanych przez nas historii lub ekspertów, którzy pomogą nam wyjaśnić coraz bardziej złożony świat. Właśnie o tym mają być „Techstorie”

- dodaje Joanna Sosnowska.


W pierwszym odcinku programu „Techstorie”, który miał swoją premierę we wtorek, 2 listopada br., Sylwia Czubkowska i Joanna Sosnowska dyskutują o tym, jak technologie sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, czy zmierzają w stronę zbawienia, czy może raczej zniszczenia wszystkiego, co ważne dla ludzkości.

Joanna Sosnowska to dziennikarka i redaktorka, związana z „Gazetą Wyborczą” i wyborcza.pl. Obecnie kieruje projektem „Jutronauci” jako redaktor prowadząca. Wcześniej w „Wyborczej” przez niemal trzy lata prowadziła serwis technologiczny. Była redaktor naczelną serwisów technologicznych i gamingowych Wirtualnej Polski, wcześniej przez wiele lat związana była z portalem gazeta.pl. W krótkim epizodzie poza mediami pracowała w start-upie, który chciał rozwiązać problem bezsenności i koszmarów.

Sylwia Czubkowska to wieloletnia dziennikarka ekonomiczna i technologiczna takich tytułów, jak „Gazeta Wyborcza”, „Dziennik Gazeta Prawna” i „Przekrój”. Od 2020 roku jest redaktor prowadzącą Spider's Web+. Trzykrotnie nominowana do nagrody „Grand Press” w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne”. Czterokrotna laureatka nagród prezesa Urzędu Patentowego za teksty na temat innowacji i wynalazków.
 
Autorkami podcastu „Techstorie” są Sylwia Czubkowska i Joanna Sosnowska, foto: Agora
Autorkami podcastu „Techstorie” są Sylwia Czubkowska i Joanna Sosnowska, foto: Agora


„Techstorie” - premiery w co 2. wtorek (od 2 listopada 2021 roku) na stronie internetowej tokfm.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...