reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Raport ubezpieczeniowy” w RMF FM

dodano: 2021-11-08 01:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Bauer Media Group

RMF FM RMF FM (Bauer Media Group) nawiązało stałą współpracę z porównywarką rankomat.pl, dzięki czemu na antenie rozgłośni („Fakty RMF FM”) oraz w serwisie informacyjnym rmf24.pl co miesiąc ukazywać się będzie raport („Raport ubezpieczeniowy”) o samochodowych ubezpieczeniach odpowiedzialności cywilnej (OC).

RMF FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, na „Raport ubezpieczeniowy” składać się będą m.in. aktualna mediana polis OC w całym kraju, poszczególnych województwach i wybranych miastach, miesięczne i roczne zmiany tych cen oraz trendy panujące na rynku. Raport zostanie uzupełniony informacjami i ciekawostkami na temat ubezpieczeń samochodowych w Polsce.

- To pierwszy w tej formie raport na temat ubezpieczeń motoryzacyjnych. Będzie miał niebagatelne znaczenie dla wszystkich kierowców w Polsce, bo pozwoli im uniknąć przepłacania za ubezpieczenia. Comiesięczne badanie cen polis już teraz pozwala na wychwycenie trendów i oszacowanie kiedy, w których regionie i jakie ubezpieczenie kupować. Dzięki współpracy z Rankomat.pl nasi dziennikarze ekonomiczni będą w stanie zaprezentować słuchaczom jak najbardziej praktyczne informacje z tego zakresu. A są to dane, które do tej pory w takim wymiarze nie były dostępne na rynku

- zapowiada Krzysztof Berenda, dyrektor warszawskiej redakcji RMF FM i dziennikarz ekonomiczny rozgłośni.

- Od kilku lat w naszym raporcie „RanKING” obserwujemy regularny spadek cen OC. Spodziewamy się jednak, że te stawki zaczną wkrótce rosnąć. Razem z RMF FM analizujemy ceny ubezpieczeń komunikacyjnych z miesiąca na miesiąc. Dzięki temu słuchacze, internauci i dziennikarze mogą mieć pewność, że jako pierwsi dowiedzą się, jak zmienia się mediana cen OC. Rankomat.pl dysponuje największą bazą kalkulacji polis OC w polskim internecie. Dlatego w sposób precyzyjny potrafimy określić tendencje zmian cen obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego

- mówi Tomasz Masajło, prezes zarządu Rankomat.pl.


„Raport ubezpieczeniowy” będzie publikowany na stronie internetowej rmf24.pl i omawiany w „Faktach RMF FM” co miesiąc (więcej tutaj). Pierwszy odcinek pojawił się w sieci w niedzielę, 31 października br. - można w nim przeczytać m.in. o spadku przeciętnych cen polis OC w ciągu roku, który wyniósł ponad 10 proc. Eksperci tłumaczą to rywalizacją cenową między firmami, ale ostrzegają, że trend spadkowy może wkrótce się odwrócić.

„Fakty RMF FM” - emisja codziennie w RMF FM i RMF24.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...