Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Połączona firma ma stać się liderem w dziedzinie komunikacji
Uzupełniające się aktywa i zasoby umożliwią jej dostęp do zaawansowanych, nowych usług w segmentach telefonii komórkowej i stacjonarnej, zwiększając wybór dla klienta w zakresie komunikacji szerokopasmowej i usług wąskopasmowych (w tym Internetu Rzeczy - IoT).
Viasat i Inmarsat zamierzają zintegrować zasoby częstotliwościowe naziemne i satelitarne, tworząc globalną, hybrydową sieć o dużej pojemności, zdolną do świadczenia najwyższej jakości usług w szybko rozwijających się sektorach komercyjnych i rządowych.
Połączona struktura ma objąć najkorzystniejsze cechy wielopasmowych, wieloorbitowych satelitów i naziemnych systemów powietrze-ziemia, które mogą zapewnić wyższe prędkości, większą przepustowość, większą gęstość przepustowości w lokalizacjach o dużym popycie, takich jak lotnictwo i żegluga oraz mniejsze opóźnienia przy niższych kosztach niż mogłaby zapewnić każda firma z osobna.
Obie firmy mają udokumentowane osiągnięcia w zakresie innowacji produktów i usług. Viasat rozwinął łączność mieszkaniową i lotniczą w Ameryce Północnej oraz komunikację obronną z technologiami i modelami biznesowymi przyjętymi przez klientów. Viasat jest również znany z wprowadzania zmian dzięki pionierskiej technologii satelitarnej o ultrawysokiej pojemności, która zapewnia wysoką wartość przy atrakcyjnej, przystępnej cenie.
Inmarsat odznaczył się w rozwojem w segmencie globalnej mobilności i jest liderem w projektowaniu sieci z niedawno ogłoszoną wielowymiarową siecią mesh. Przygotowuje się do rozszerzenia jeszcze w bieżącym roku swojej globalnej sieci o potężne, zaawansowane satelity do komunikacji komercyjnej definiowane programowo, oferujące pojemność zarówno w paśmie Ka, jak i L. Inmarsat jest obecny na całym świecie, jest silnym kanałem dystrybucji obejmującym szybko rozwijające się sektory mobilności, rządu, IoT i przedsiębiorstw, a obecnie świadczy usługi bezpieczeństwa i łączności dla ponad miliona platform mobilności i obrony.
Połączona spółka będzie mogła zaoferować:
- Szerokie portfolio licencji na pojemność w pasmach Ka, L i S oraz flotę 19 satelitów w eksploatacji z dodatkowymi 10 satelitami w budowie, planowanymi do wyniesienia w ciągu najbliższych 3 lat.
- Globalny zasięg pasma Ka, w tym planowany zasięg na biegunach, w celu obsługi zastosowań wymagających dużej przepustowości, uzupełniony o zasoby pasma L, które wykazują się odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, i wysoce niezawodną łączność wąskopasmową i IoT.
- Możliwość uwolnienia większej wartości z pojemności w paśmie L firmy Inmarsat i istniejących zasobów satelitarnych poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych technologii formowania wiązki, terminali użytkownika końcowego i technologicznego ładunku firmy Viasat oraz jej możliwości związanych z hybrydowymi, wieloorbitowymi sieciami satelitarnymi i naziemnymi.
- Wysoce zintegrowaną pionowo ofertę technologii i usług firmy Viasat, wraz z rozbudowanym ekosystemem technologii, produkcji i dystrybucji usług firmy Inmarsat.
Viasat planuje wykorzystać obecność Inmarsatu w Wielkiej Brytanii i zobowiązuje się do zachowania oraz rozwoju inwestycji w brytyjską komunikację satelitarną, a także do wspierania niedawno opublikowanej Narodowej Strategii Kosmicznej. Połączona firma ma współpracować z rządem Wielkiej Brytanii w celu prowadzenia lokalnej działalności, zgodnie z wcześniejszymi zobowiązaniami podjętymi przez Inmarsat/Connect BidCo i oczekuje dalszego konstruktywnego zaangażowania w kwitnącym ekosystemie innowacji w Wielkiej Brytanii. Ponadto zamierza ściśle współpracować z rządem Wielkiej Brytanii, aby zapewnić krajowi dodatkową pojemność satelitarną i inne zaawansowane technologie, a także z wysoko wykwalifikowanymi inżynierami i innymi specjalistami z Wielkiej Brytanii. Viasat planuje zachować i rozwijać londyńską siedzibę Inmarsat, a także jej obecność w Australii i Kanadzie oraz w całej Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i regionie Azji i Pacyfiku.
Firmy zakładają, że przy
zamknięciu transakcji w drugiej połowie 2022 roku, na zasadzie pro forma, akcjonariusze Inmarsat otrzymają akcje reprezentujące łącznie 37,5 proc. akcji Viasat na zasadzie w pełni rozwodnionej, przy czym każdy z dotychczasowych akcjonariuszy Inmarsat otrzyma akcje stanowiące nie więcej niż 10 proc.
Po sfinalizowaniu transakcji Viasat zamierza rozszerzyć swój zarząd z ośmiu do dziesięciu członków, a
Andrew Sukawaty, obecny prezes Inmarsatu, zostanie mianowany jednym z dwóch nowych członków zarządu. Drugi nowy członek zarządu zostanie powołany po zamknięciu transakcji przez dotychczasowych akcjonariuszy Inmarsatu.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.