reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Poroszenko sprzedał swoje kanały telewizyjne

dodano: 2021-11-09 18:42 | aktualizacja: 2021-11-09 19:39
autor: RO | źródło: liga.net/tele-satinfo.ru

Ukraina Nowo utworzone ukraińskie stowarzyszenie medialne Wolne Media nabyło 100% praw korporacyjnych w stacjach telewizyjnych 5 kanał i Priamyj. Znacząca kwota transakcji odzwierciedla niezbędny wkład, jaki rodzina Poroszenko i związane z nim firmy wniosły w tworzenie, wspieranie i rozwijanie wolnej prasy demokratycznej. Umowa przewiduje nabycie po cenie rynkowej, a wpłaty mają być dokonywane na raty.

5.ua
5 kanał Channel 5 Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
7 listopada 2021 br.weszła w życie niekonstytucyjna ustawa Wołodymyra Zełenskiego o rzekomej walce z oligarchami (...). Zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie stwarza ustawa dla dalszego finansowania i działalności niezależnych mediów i opozycyjnych sił demokratycznych, w miniony piątek utworzyliśmy nowy holding medialny Wilni Media. Właścicielami holdingu są ludzie mediów, dziennikarze, działacze społeczni i deputowani, którzy byli dziennikarzami - czytamy w oświadczeniu nowej firmy medialnej.

Dodatkowe 10% akcji holdingu jest wydzielone dla całego personelu medialnego. Dzięki temu to pracownicy stali się największym akcjonariuszem. W ten sposób deputowani spełnili wymogi prawa eliminujące konflikty interesów i zapewnili warunki, w których politycy nie będą w stanie wywierać żadnej presji na zarządzanie kanałami lub ich redakcję i politykę informacyjną.W lutym br. piąty prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ogłosił, że stał się nowym właścicielem telewizji Priamyj. Poroszenko jest także w całości właścicielem 5 kanał za pośrednictwem spółki TRK NBM, której akcjonariuszem jest fundusz inwestycyjny Prime Assets Capital.

5 listopada obecny prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę o oligarchach. Ustawa określa, że oligarcha jest osobą o znacznej wadze ekonomicznej i politycznej w życiu publicznym, a w szczególności ma znaczący wpływ na media.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...