reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Święto Niepodległości z Radiem Złote Przeboje

dodano: 2021-11-10 01:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Złote Przeboje Narodowe Święto Niepodległości W czwartek, 11 listopada 2021 roku na antenie Radia Złote Przeboje (Agora) pojawią się specjalne programy związane z obchodzonym tego dnia Świętem Niepodległości. Jak zapowiada nadawca, słuchacze stacji dowiedzą się z nich wielu ciekawych i nieoczywistych rzeczy o Polsce i Polakach - m.in. poznają najciekawsze polskie legendy od nietypowej strony („Historia jak z bajki!”), wspomną hity polskiej motoryzacji („Polska jazda”), dowiedzą się o życiu gwiazd („Polskie swary, czyli największe konflikty polskiego show-biznesu”), a także poznają dziecięce poglądy na patriotyzm („Kto ty jesteś? Polak mały”).

Radio Złote Przeboje


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czwartek, 11 listopada br. w Radiu Złote Przeboje rozpocznie Kamil Baleja, który zapyta dzieci o to, kim był Józef Wybicki, co to jest marsz 11 listopada, czym była maciejówka i czym zajmowali się ułani. Z audycji „Kto ty jesteś? Polak mały”, nadawanej w godz. 7:00-10:00, słuchacze stacji dowiedzą się, jakie poglądy na patriotyzm mają nasi najmłodsi rodacy.

W kolejnym programie „Historia jak z bajki!” znajdzie się przegląd polskich legend - w krzywym zwierciadle. Będzie mowa m.in. o śpiącym rycerzu spod Giewontu, który przespał interes, a także o bramie do piekieł pod Ślężą, czyli jak diabli nadali Sudety i jak narodziła się branża turystyczna. Piotr Jaworski sprawdzi też, skąd wzięły się poznańskie koziołki i przy okazji polskie zamiłowanie do spalonej na grillu kiełbasy. „Historia jak z bajki!” pojawi się na antenie w godz. 10:00-14:00.

Z kolei Jerzy Telesiński zaprosi słuchaczy Radia Złote Przeboje do przypomnienia sobie największych hitów polskiej motoryzacji. W godz. 14:00-18:00 w audycji „Polska jazda” opowie o kultowych autach, które wyjeżdżały na polskie drogi z polskich fabryk - od Syreny, przez Polskiego Fiata 126p Malucha, po FSO Poloneza.

Ostatnim ze specjalnych programów rozgłośni przygotowanych na 11 listopada będzie audycja „Polskie swary, czyli największe konflikty polskiego show-biznesu”. O co i z kim kłócili się muzycy na polskiej scenie i czy któreś kłótnie zakończyły się szczęśliwie - tego będzie można dowiedzieć się w godz. 18:00-20:00. Tomasz Brhel przyjrzy się chyba największym polskim swarom: Andrzeja Krzywego z Markiem Kościkiewiczem, Zbigniewa Hołdysa z Grzegorzem Markowskim, a także Doroty Rabczewskiej „Dody” z Justyną Steczkowską (więcej tutaj).

Specjalne audycje Radia Złote Przeboje będą promowane na antenie stacji, na jej stronie internetowej zloteprzeboje.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...