reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Święto Niepodległości z Radiem Złote Przeboje

dodano: 2021-11-10 01:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Złote Przeboje Narodowe Święto Niepodległości W czwartek, 11 listopada 2021 roku na antenie Radia Złote Przeboje (Agora) pojawią się specjalne programy związane z obchodzonym tego dnia Świętem Niepodległości. Jak zapowiada nadawca, słuchacze stacji dowiedzą się z nich wielu ciekawych i nieoczywistych rzeczy o Polsce i Polakach - m.in. poznają najciekawsze polskie legendy od nietypowej strony („Historia jak z bajki!”), wspomną hity polskiej motoryzacji („Polska jazda”), dowiedzą się o życiu gwiazd („Polskie swary, czyli największe konflikty polskiego show-biznesu”), a także poznają dziecięce poglądy na patriotyzm („Kto ty jesteś? Polak mały”).

Radio Złote Przeboje


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czwartek, 11 listopada br. w Radiu Złote Przeboje rozpocznie Kamil Baleja, który zapyta dzieci o to, kim był Józef Wybicki, co to jest marsz 11 listopada, czym była maciejówka i czym zajmowali się ułani. Z audycji „Kto ty jesteś? Polak mały”, nadawanej w godz. 7:00-10:00, słuchacze stacji dowiedzą się, jakie poglądy na patriotyzm mają nasi najmłodsi rodacy.

W kolejnym programie „Historia jak z bajki!” znajdzie się przegląd polskich legend - w krzywym zwierciadle. Będzie mowa m.in. o śpiącym rycerzu spod Giewontu, który przespał interes, a także o bramie do piekieł pod Ślężą, czyli jak diabli nadali Sudety i jak narodziła się branża turystyczna. Piotr Jaworski sprawdzi też, skąd wzięły się poznańskie koziołki i przy okazji polskie zamiłowanie do spalonej na grillu kiełbasy. „Historia jak z bajki!” pojawi się na antenie w godz. 10:00-14:00.

Z kolei Jerzy Telesiński zaprosi słuchaczy Radia Złote Przeboje do przypomnienia sobie największych hitów polskiej motoryzacji. W godz. 14:00-18:00 w audycji „Polska jazda” opowie o kultowych autach, które wyjeżdżały na polskie drogi z polskich fabryk - od Syreny, przez Polskiego Fiata 126p Malucha, po FSO Poloneza.

Ostatnim ze specjalnych programów rozgłośni przygotowanych na 11 listopada będzie audycja „Polskie swary, czyli największe konflikty polskiego show-biznesu”. O co i z kim kłócili się muzycy na polskiej scenie i czy któreś kłótnie zakończyły się szczęśliwie - tego będzie można dowiedzieć się w godz. 18:00-20:00. Tomasz Brhel przyjrzy się chyba największym polskim swarom: Andrzeja Krzywego z Markiem Kościkiewiczem, Zbigniewa Hołdysa z Grzegorzem Markowskim, a także Doroty Rabczewskiej „Dody” z Justyną Steczkowską (więcej tutaj).

Specjalne audycje Radia Złote Przeboje będą promowane na antenie stacji, na jej stronie internetowej zloteprzeboje.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...