reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Batman Christophera Nolana w Warner TV

dodano: 2021-11-10 03:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

Warner TV Polska Pośmiertna wygrana Heatha Ledgera na „Oscarach” za rolę Jokera w „Mrocznym Rycerzu” wzbudziła kilkuminutowe owacje na stojąco. W kolejnej części cyklu o Batmanie „Mroczny Rycerz powstaje”, przeciwnika bohatera, zagrał Tom Hardy. Obydwie produkcje będą premierowo emitowane przez stację Warner TV w soboty - odpowiednio 13 i 20 listopada br. - o godz. 20:00.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Warner TV wyemituje dwie części z trylogii Nolana o Batmanie: „Mroczny Rycerz” i „Mroczny Rycerz powstaje” (pierwsza to „Batman: Początek”). Każda z nich zyskała kultowy status. W „Mrocznym Rycerzu” zagrał nagrodzony „Oscarem” za rolę Jokera Heath Ledger, który przygotowywał się do występu izolując się przez cały miesiąc.

Jak zapewnia nadawca, równie duże wrażenie na widowni zrobił Tom Hardy, który przytył do roli Bane’a w „Mroczny Rycerz powstaje” prawie 20 kg - nie służyło to uzyskaniu lepszej prezencji w stylu mainstreamowego Hollywood. Było celowym działaniem, dzięki któremu przeciwnik Batmana stał się wizualnie tak monumentalny i straszny jak w źródłowych komiksach.

Christopher Nolan w swoich filmach miesza różne gatunki i podobny zabieg wykorzystał w produkcji „Mroczny Rycerz”. Film łączy elementy dramatu, produkcji przygodowej, superbohaterskiej, kryminalnej, a nawet neo-noir. Druga część serii opowiada o losach Batmana (w tej roli Christian Bale), który wraz z porucznikiem Gordonem (Gary Oldman) zwalcza przestępczość w Gotham City. Jest niezwykle skuteczny, lecz wtedy na horyzoncie pojawia się mistrz zbrodni: nieobliczalny Joker.

Podobny miks gatunkowy można zauważyć w ostatniej części trylogii, w filmie „Mroczny Rycerz powstaje”. Christophe Nolan deklaruje, że film ma charakter kina wojennego - opowiada o starciu Batmana z Banem (Tom Hardy). To mroczny przeciwnik, dla którego walki i bitwy są codziennością. Dodatkowo na horyzoncie pojawia się Catwoman (Anne Hathaway), niesamowicie zręczna włamywaczka i złodziejka. Zróżnicowane postaci, gatunki, konwencje: Christopher Nolan, aktorzy i reszta ekipy produkcyjnej wspólnymi siłami stworzyli eklektyczną filmową perełkę.

Premierowa emisja „Mrocznego Rycerza” odbędzie się w sobotę, 13 listopada br. o godzinie 20:00, a powtórki filmu będzie można oglądać we wtorek, 16 listopada br. o godzinie 22:15 i w piątek, 19 listopada br. o godzinie 22:30 (więcej tutaj). Premierowa emisja produkcji „Mroczny Rycerz powstaje” odbędzie się w sobotę, 20 listopada br. o godzinie 20:00, a powtórki filmu odbędą się we wtorek, 23 listopada br. o godzinie 22:00 i w piątek, 26 listopada br. o godzinie 22:55 w Warner TV (więcej tutaj).
 
Anne Hathaway w filmie „Mroczny Rycerz powstaje”, foto: Ron Phillips/Legendary Pictures Funding LLC/Warner Bros. Entertainment Inc.
Anne Hathaway w filmie „Mroczny Rycerz powstaje”, foto: Ron Phillips/Legendary Pictures Funding LLC/Warner Bros. Entertainment Inc.
Christian Bale w filmie „Mroczny Rycerz powstaje”, foto: Legendary Pictures Funding LLC/Warner Bros. Entertainment Inc.
Christian Bale w filmie „Mroczny Rycerz powstaje”, foto: Legendary Pictures Funding LLC/Warner Bros. Entertainment Inc.
Heath Ledger w filmie „Mroczny Rycerz”, foto: Warner Bros.
Heath Ledger w filmie „Mroczny Rycerz”, foto: Warner Bros.


Batman w reżyserii Christophera Nolana - emisja w soboty (od 13 listopada 2021 roku) o godz. 20:00 w Warner TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...