reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Poradnik pozytywnego myślenia” w Stopklatce

dodano: 2021-11-10 07:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V.

Stopklatka „Poradnik pozytywnego myślenia” Jak zapowiada nadawca, gwiazdorska obsada, uniwersalne przesłanie i świetne dialogi. W niedzielę,14 listopada br. o godz. 20:00 kanał Stopklatka pokaże premierowo amerykański film „Poradnik pozytywnego myślenia” („Silver Linings Playbook”). Jego reżyserem jest David O. Russell, a w obsadzie znaleźli się Jennifer Lawrence, Julia Stiles, Jacki Weaver, Bradley Cooper i Robert De Niro. Film to wielowątkowa opowieść o miłości, relacjach rodzinnych i szukaniu akceptacji.

Stopklatka „Poradnik pozytywnego myślenia”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Poradnik pozytywnego myślenia” to amerykański komediodramat w reżyserii słynnego ze swojego wybuchowego temperamentu Davida O. Russella - wizjonera i profesjonalisty. Film jest adaptacją literackiego debiutu Matthew Quicka, pod tym samym tytułem. Produkcja łamie schematy klasycznej komedii romantycznej.

Film opowiada historię Pata Solitano (w tej roli Bradley Cooper), nauczyciela, który w wyniku załamania nerwowego po zdradzie żony trafia na leczenie do zakładu psychiatrycznego. Po opuszczeniu kliniki wprowadza się ponownie do domu rodziców i stara się odbudować swoje życie. Czyta książki, uprawia sport - robi wszystko, by zachować pozytywne samopoczucie i odzyskać swoją żonę. Rodzina, chociaż bardzo się stara, nie do końca ułatwia mu to zadanie. Ojciec Pata (Robert De Niro) to wybuchowy hazardzista z nerwicą natręctw, z kolei matka, Dolores (Jacki Weaver), jest nadopiekuńczą introwertyczką. Pewnego dnia mężczyzna poznaje jednak intrygującą sąsiadkę (Jennifer Lawrence), która także ma za sobą trudne przejścia i z którą Pat szybko się zaprzyjaźnia.

Jak informuje nadawca, produkcja Davida O. Russella odniosła ogromny, międzynarodowy sukces. Wśród licznych nagród są „Oscar” i „Złoty Glob” dla Jennifer Lawrence i 7 nominacji do „Oscara”, w tym w kategoriach: „Najlepszy aktor pierwszoplanowy”, „Najlepszy aktor drugoplanowy”, „Najlepsza aktorka drugoplanowa”, „Najlepszy reżyser”, „Najlepszy scenariusz adaptowany” i „Najlepszy montaż” (więcej tutaj i tutaj).

Początkowo główne role w filmie zaproponowano Anne Hathaway i Markowi Wahlbergowi, jednak oboje odrzucili propozycję. Okres zdjęciowy trwał od 3 października do 11 grudnia 2011 roku. Podobno niektóre sceny, zwłaszcza z udziałem Roberta De Niro, nakręcono w kilku wersjach: bardziej mrocznej i bardziej humorystycznej. Ostatecznego wyboru dokonano podczas montażu. Wszystko po to, aby osiągnąć zamierzoną przez twórców komediowo-dramatyczną tonację filmu (więcej tutaj).
 
Julia Stiles, Bradley Cooper i Jennifer Lawrence w filmie „Poradnik pozytywnego myślenia”, foto: JoJo Whilden/The Weinstein Company/Materiały dystrybutora
Julia Stiles, Bradley Cooper i Jennifer Lawrence w filmie „Poradnik pozytywnego myślenia”, foto: JoJo Whilden/The Weinstein Company/Materiały dystrybutora


„Poradnik pozytywnego myślenia” - emisja w niedzielę, 14 listopada 2021 roku o godz. 20:00 w kanale Stopklatka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...