reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Polański, Horowitz. Hometown” w stacjach Canal+

dodano: 2021-11-10 04:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Krakowska Fundacja Filmowa „Polański, Horowitz. Hometown” W poniedziałek, 22 listopada br. o godz. 21:00 w Canal+ Premium i o godz. 22:00 w Canal+ 1, a w kolejnych dniach w Canal+ Film, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Polański, Horowitz. Hometown”. Producentem tego dokumentalnego filmu jest KRK Film, a dystrybutorem Krakowska Fundacja Filmowa. Za scenariusz, reżyserię i montaż odpowiadają Anna Kokoszka-Romer i Mateusz Kudła, za zdjęcia Łukasz Herod, Yori Fabian, Grzegorz Głupczyk i Krzysztof Sowiźrał, za muzykę Jerzy Petersburski, Leopold Rosner, Herman Rosner, Krzysztof Komeda i Leszek Możdżer, a za dźwięk Krzysztof Bąk i Piotr Fede.

Krakowska Fundacja Filmowa „Polański, Horowitz. Hometown”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ten dokument ma trzech bohaterów. Reżysera, laureata „Oscara” - Romana Polańskiego, fotografa Ryszarda Horowitza i Kraków - miasto ich młodości, do którego wspólnie wracają po wielu latach. Film jest zapisem ich spaceru ulicami stolicy Małopolski, spaceru pełnego wspomnień. Również pełnych ciężkich chwil z dzieciństwa. Wszak obaj byli młodymi żydowskimi chłopcami, którzy z trudem przetrwali II wojnę światową. Roman Polański ukrywany był przez chłopów w podkrakowskiej wsi (w filmie widzowie są świadkami spotkania z ich potomkami), a Ryszard Horowitz był jednym z uratowanych przez Oskara Schindlera (pojawia się w finale „Listy Schindlera” Stevena Spielberga).

- Ten film pełen anegdot, nostalgii i wspomnień o świecie, który już dawno nie istnieje to czas refleksji, ale też historia przyjaźni, w której humor miesza się z pamięcią o traumie, a wielki świat z małą intymną chwilą zaklętą w krakowskich murach - zapowiada nadawca. Film zdobył nagrody publiczności na „Krakowskim Festiwalu Filmowym” w Krakowie i „Festiwalu Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.

Dodajmy, że film „Polański, Horowitz. Hometown” pojawił się w kinach w piątek, 20 sierpnia 2021 roku (więcej tutaj).
 
Roman Polański i Ryszard Horowitz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Polański, Horowitz. Hometown”, foto: Krakowska Fundacja Filmowa
Roman Polański i Ryszard Horowitz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Polański, Horowitz. Hometown”, foto: Krakowska Fundacja Filmowa


„Polański, Horowitz. Hometown” - emisja w poniedziałek, 22 listopada 2021 roku o godz. 21:00 w Canal+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie Canal+ 1 i Canal+ Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...