reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mity i tajemnice w grudniu w Polsat Viasat History

dodano: 2021-11-11 23:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W grudniu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Hitler: odliczanie”, „Starożytne superbudowle” (sezon 2.), „Mity: tajemnice ludzkości” (sezony 1. i 2.), „Pearl Harbor”, „Anglia z powieści Agathy Christie”, „W głowie Agathy Christie”, „Papież i Hitler: tajne akta Piusa XII”, „Grobowce Majów” i „Hiszpanka: niewidzialny wróg”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grudzień 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Hitler: odliczanie” („Hitler: Countdown to War”)
emisja: od soboty, 4 grudnia br. o 21:00

12 marca 1938 roku niemiecka armia Adolfa Hitlera przekroczyła granicę Niemiec i wkroczyła do Austrii; rozpoczęło się odliczanie do wybuchu 
II wojny światowej - konfliktu, do którego nie doszłoby bez decyzji i działań podjętych przez Adolfa Hitlera w tym kluczowym okresie. - Aby zrozumieć te wydarzenia, musimy zrozumieć samego wodza III Rzeszy. W tej serii opowiadamy historię tych kluczowych 18 miesięcy, od 12 marca 1938 roku do 1 września 1939 roku, w nowy sposób: widzianą oczami Adolfa Hitlera. Zespół młodych historyków bada, co robił Adolf Hitler - dzień po dniu i tydzień po tygodniu - ujawniając, jak ten tyran, ryzykant i arcymanipulator doprowadził świat na skraj zniszczenia - zapowiada nadawca.

„Starożytne superbudowle” 2 („Ancient Superstructures” 2)
emisja: od poniedziałku, 6 grudnia br. o 19:55

Twórcy programu odkrywają tajemnice świątyni Angkor Wat w Kambodży, meczetu Hagia Sophia w Stambule i paryskiego Luwru. Te cuda architektury były badane przez wieki, ale nadal kryją wiele tajemnic. Dzięki spojrzeniu z różnych perspektyw i w różnych skalach program pozwala rzucić nowe światło na historię i współczesność tych wyjątkowych budowli (więcej tutaj).

„Mity: tajemnice ludzkości” 1 i 2
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 grudnia br.) o 21:00

Ile prawdy mieści się w mitach? Wspierani przez naukowców i pasjonatów widzowie przeanalizują różne legendy i mity. Archeolodzy odkrywają starożytne grobowce i wyruszają na podwodne wyprawy. Od postaci historycznych po współczesne miejskie legendy - poszukiwania zaprowadzą widzów do starożytnego Egiptu, do państwa Attyli, króla Hunów i do niesławnego Trójkąta Bermudzkiego. Gdzie jest prawdziwy Święty Graal, czy tajemnicze wyspiarskie państwo Atlantyda istniało naprawdę i czy wilkołaki są tylko wytworem naszej wyobraźni? W tej serii widzowie przyjrzą się różnym - często nieprawdopodobnym - teoriom na temat mitów i sprawdzą ich naukowe wyjaśnienia.
 
„Pearl Harbor”
emisja: od wtorku, 7 grudnia br. o 22:00

Piękne Hawaje były miejscem jednej z najbardziej pamiętnych bitew II wojny światowej. 7 grudnia 1941 roku, o godzinie 7:53 rano, japońskie samoloty zaatakowały amerykańską flotę zakotwiczoną w Pearl Harbor. Było to bolesne uderzenie w samo serce strategii obronnej Stanów Zjednoczonych Ameryki. Atak ten okazał się punktem zwrotnym. Następnego dnia Stany Zjednoczone Ameryki oficjalnie przystąpiły do II wojny światowej, przenosząc konflikt na zupełnie nowy, prawdziwie globalny poziom. W jaki sposób Pearl Harbor zmieniło oblicze II wojny światowej, a tym samym świata? Dlaczego prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Franklin Delano Roosevelt nazwał go „dniem hańby"? Czy rzeczywiście było to wielkie zwycięstwo Japonii? Jakie było tło dyplomatyczne ataku na Pearl Harbor i czy był on rzeczywiście dla Amerykanów kompletnym zaskoczeniem (więcej tutaj i tutaj)?
 
„Anglia z powieści Agathy Christie” („Agatha Christie's England”)
emisja: w piątek, 10 grudnia br. o 18:50

Trudno wyobrazić sobie bardziej angielską pisarkę niż Agatha Christie. Opisywane przez nią fikcyjne morderstwa rozgrywają się w prawdziwych miejscach. Wspomnienia rodziny i przyjaciół autorki kryminałów pomogą zrozumieć widzom, w jaki sposób wykorzystywała ona konkretne lokalizacje na terenie Anglii. Widzowie będą podążać jej śladami: odwiedzą Beacon Cove w Devon, Ealing w Londynie oraz miejsca takie jak Ugbrook House, Abney Hall, Brown's Hotel oraz Greenway Estate, które było jej cichą przystanią na wsi. Wszystkie te miejsca zostały uwiecznione w twórczości pisarki.
 
„W głowie Agathy Christie” („Inside the Mind of Agatha Christie”)
emisja: w piątek, 17 grudnia br. o 18:45

Książki Agathy Christie poczytnością ustępują jedynie „Biblii” i dziełom Williama Szekspira. Wszyscy znamy jej bohaterów i niesamowite zwroty akcji z jej utworów, ale co wiemy o niej samej? Rozmowy z rodziną pisarki i dokumenty z jej archiwum pomogą widzom zrozumieć fenomen jej talentu. Dowiedzą się, jak samotne dzieciństwo pobudziło wyobraźnię Agathy, jak praca farmaceutki podczas I wojny światowej dała jej wiedzę na temat medycyny, a II wojna światowa uświadomiła jej, że wszyscy jesteśmy śmiertelni. Wszystko to sprawiło, że Agatha Christie pisała trzy do czterech książek rocznie.
 
„Papież i Hitler: tajne akta Piusa XII” („The Pope and Hitler - Opening the Secret Files on Pius XII”)
emisja: w sobotę, 18 grudnia br. o 22:10

2 marca 2020 roku papież Franciszek (Jorge Mario Bergoglio) udostępnił badaczom jedne z najbardziej kontrowersyjnych dokumentów w najnowszej historii Watykanu - akta dotyczące pontyfikatu Piusa XII. Eugenio Maria Pacelli, czyli papież Pius XII, został wybrany na Tron Piotrowy w 1939 roku, na kilka miesięcy przed wybuchem II wojny światowej. W następnych latach miliony Żydów - w tym 1024 mieszkańców Rzymu - zostało deportowanych przez Niemców i zgładzone w obozach koncentracyjnych, ale Pius XII milczał i nigdy nie wypowiedział słowa współczucia dla cierpienia narodu żydowskiego, ani nie sprzeciwił się publicznie Adolfowi Hitlerowi. Dlaczego milczał na temat Holokaustu, co zrobił podczas obławy na rzymskich Żydów w 1943 roku, i czy wiedział, że niektórzy niemieccy zbrodniarze wojenni, tacy jak Adolf Eichmann, wykorzystali watykańskie dokumenty, aby po wojnie uciec do Ameryki Łacińskiej?
 
„Grobowce Majów” („Lost Treasure Tombs of the Ancient Maya”)
emisja: od piątku, 24 grudnia br. o 19:45

Widzowie przyglądają się pracy archeologów badających życie, kulturę i historię cywilizacji Majów. Obserwują prace zespołu wykorzystującego tak zwaną radiografię mionową - rewolucyjną technikę wykorzystującą miony tworzone w atmosferze przez promieniowanie kosmiczne - do poszukiwania królewskiego grobowca wewnątrz świątyni sprzed 1,2 tys. lat. Inna ekipa naukowców kopie w dnie jeziora w poszukiwaniu wskazówek, dlaczego Majowie porzucili swoje wspaniałe miasta. Grafika komputerowa i dostęp do wykopalisk w trzech krajach pomogą widzom nam lepiej zrozumieć, co stało się z tą fascynującą cywilizacją.
 
„Hiszpanka: niewidzialny wróg” („The Spanish Flu: The Invisible Enemy”)
emisja: w czwartek, 30 grudnia br. o 22:55

W kwietniu 1918 roku, gdy w Europie trwała I wojna światowa, zaczęła się pandemia niezwykle zjadliwej choroby, która wkrótce przetoczyła się przez wszystkie kontynenty. Nazwana „grypą hiszpanką" szalała przez dwa lata, powodując śmierć ponad 50 milionów ludzi, po czym zniknęła i popadła w zapomnienie. Skąd wzięła się ta choroba? Jak się rozprzestrzeniała? Po jakie środki sięgano, aby ją powstrzymać? Jakie wnioski możemy wyciągnąć z tej historii? Ten film to zapis globalnego śledztwa historycznego. - Dzięki dostępowi do rzadkich, wcześniej niepublikowanych archiwów oraz wykorzystaniu międzynarodowej prasy, zdjęć i osobistych pamiętników z tamtych czasów widzowie uzyskają głęboki wgląd i chronologiczną analizę jednej z największych tragedii XX wieku - zapowiada nadawca.
 
Kadr z programu „Anglia z powieści Agathy Christie”, foto: Knickerbockerglory
Kadr z programu „Anglia z powieści Agathy Christie”, foto: Knickerbockerglory


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...