Iga Świątek - Aryna Sabalenka w WTA Finals

dodano: 2021-11-13 11:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

WTA tenis piłka Iga Świątek WTA Finals 360px Iga Świątek mimo tego, że przegrała z Greczynką Sakkarii nadal jest w grze o triumf w WTA Finals. Droga polskiej tenisistki do wyjścia z grupy nieco się skomplikowała. Musi wygrać z turniejową No.1 - Białorusinką Aryną Sabalenką, by zachować nadzieje. Transmisja meczu z meksykańskiej Guadalajary w nocy z soboty na niedzielę (13/14 listopada) o godz. 2:30.

WTA/C+
WTA Finals WTA Tour Iga Świątek 2021 tenis Guadalajara 760px

Świątek po raz pierwszy zagra z Sabalenką
Białorusinka jest rozstawiona z najwyższym numerem a także jest aktualnie wiceliderką rankingu WTA. Starcie z nią przesądzi, czy Świątek wciąż będzie miała szanse na awans do półfinału. Dla Igi Świątek będzie to pierwszy w karierze mecz z Sabalenką. Mecz Świątek z Sabalenką zaplanowano 14 listopada o godz. 2:30 czasu polskiego. Mecz będzie nadawany w CANAL+ Sport, na stronie canalplus.com oraz w aplikacji mobilnej CANAL+ online.

Sakkari vs. Badosa
Pojedynek tenisistek, które wygrały swoje pierwsze spotkania. Maria Sakkari pokonała Igę Świątek 6:2, 6:4. Natomiast Paula Badosa okazała się lepsza od rozstawionej z nr 1 Białorusinki Aryny Sabalenki, którą w 2. secie ograła do zera.

Czeszki w deblu
Barbora Krejčíková i Kateřina Siniaková zaczęły turniej od zwycięstwa. Czeszki bez większych problemów pokonały Sharon Fichman i Giulianą Olmos. Swój pierwszy mecz wygrały również Hsieh Su-wei i Elise Mertens. Jednak o zwycięstwie w pierwszym secie starcia z Alexą Guarach i Desirae Krawczyk decydował tie-break.

Dwie przegrane duety deblowe - kto wygra?
To ważny mecz duetów, które przegrały swoje pierwsze spotkania w WTA Finals - Alexy Guarach i Desirae Krawczyk oraz Sharon Fichman i Giuliany Olmos. Porażka w tym meczu zamknie jednej z tych par drogę do półfinału.