reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyberatak na tysiące klientów Movistar

dodano: 2021-11-14 12:28 | aktualizacja: 2021-11-14 12:47
autor: HP | źródło: satcesc.com

https://www.telefonica.com/en/about-us/countries/ Tysiące użytkowników hiszpańskiej sieci telekomunikacyjnej Movistar otrzymało w ciągu ostatnich dni wiadomość SMS z ostrzeżeniem, że ich dane zostały ujawnione. Firma Telefónica przyznała, że w zeszłym tygodniu doświadczyła cyberataku, który dotknął tysiące klientów, choć to tak naprawdę niewielki procent jej całej bazy abonenckiej.

Movistar+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wiadomości wysłanej do osób, których dotknęła ta sprawa, Movistar wyjaśnia o wykryciu nietypowej aktywności w swoich systemach „poprzez nieregularny dostęp z podejrzanych adresów IP".

Według firmy, dostępy te zostały zablokowane i podjęte środki, aby się nie powtarzały. Operator Telefónica wyjaśnia, że osoby atakujące nie były w stanie uzyskać dostępu do poufnych danych, takich jak informacje rozliczeniowe, konto bankowe, dane połączeń lub prywatna nazwa użytkownika i hasło otwierające dostęp do zakontraktowanych usług.

Operator zapewnia, że nie ma dowodów na to, że doszło do jakiegokolwiek wykorzystania danych i zachęca również osoby, których do dotyczy, do skontaktowania się z obsługą klienta, jeżeli potrzebują więcej informacji.

Telefónica jest głównym operatorem usług telekomunikacyjnych w Hiszpanii.
Posiada znaczące udziały w rynku, dzięki usługom danych, telefonii, telewizji i dostępu do Internetu. Spółka działa też w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz w wybranych krajach Ameryki Łacińskiej. Telefónica jest także operatorem hiszpańskiej platformy Movistar+, działającej z konstelacji satelitarnej Astra 19,2°E.

Źródło: satcesc.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telkomy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

759 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...