reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Twoja twarz brzmi znajomo” 16 wkrótce w Polsacie

dodano: 2021-11-15 03:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Polsat „Twoja twarz brzmi znajomo” W piątek, 12 listopada br. w telewizji Polsat wyemitowany został premierowo 10. odcinek 15. sezonu programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, którego producentem jest Endemol Shine Polska. Był to finał tej edycji. Wystąpili Barbara Kurdej-Szatan, Paulina Sykut-Jeżyna, Katarzyna Łaska, Klara Williams, Adam Zdrójkowski, Robert Janowski, Tomasz Ciachorowski, Krzysztof Cugowski junior. Program prowadzili Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor, a w jury zasiadli Katarzyna Skrzynecka, Małgorzata Walewska, Michała Wiśniewski i Andrzej Gromala „Gromee”. Nadawca zapowiada 16. serię tego widowiska. Na razie nie wiadomo, kiedy pojawi się ona premierowo w telewizji Polsat.

Polsat „Twoja twarz brzmi znajomo”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Za nami finał programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Zwycięzcą piętnastej edycji został aktor Robert Janowski. Zachwycił jako Halina Kunicka, dał czadu jako Paweł Dudek „Czadoman”, zatańczył jak prawdziwa Raffaella Maria Roberta Pelloni „Raffaella Carrà”, był romantyczny w wykonaniu Lionela Richie czy Paula Davida Hewsona „Bono”, a przede wszystkim wprowadził nas w magiczny świat wykonaniem „Desert Rose” Gordona Matthew Sumner „Stinga”. Robert Janowski przez 10 odcinków widowiska „Twoja twarz brzmi znajomo” udowadniał, że jego głos naprawdę brzmi znajomo. Aktor w finałowym odcinku wyśpiewał zwycięstwo jako Eric Clapton, zdobywając czek na 100 tys. złotych, który przekazał na rzecz rzecz Jakuba Potkańskiego z Fundacji Polsat. Drugie miejsce zajęła Barbara Kurdej-Szatan, na trzecim uplasował się Adam Zdrójkowski. Podium zamknęła Katarzyna Łaska, zajmując czwarte miejsce.

Program otworzyła czwórka finalistów jako legendarny, pochodzący ze Szwecji zespół ABBA. Po wygranej na „Festiwalu Eurowizji” w 1974 zespół zrobił gigantyczną karierę na całym świece. Ich przeboje dalej goszczą na wszystkich imprezach i są śpiewane przez wiele pokoleń. Dzięki finałowej czwórce widzowie znowu przenieśliśmy się do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Barbara Kurdej-Szatan jako Agnetha Fältskog, Katarzyna Łaska jako Anni-Frid Lyngstad, Robert Janowski w roli Björna Ulvaeusa i Adam Zdrójkowski jako Benny Andersson wykonali kawałek „Voulez vous” i po raz ostatni w tej edycji roztańczyli publiczność oraz jury programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. 

Jako pierwszy na scenie wystąpił Robert Janowski, który w programie nie raz zaskoczył. Do historii przejdzie jego występ w roli Stinga. Taniec jako Raffaella Carrà na długo zapadnie w pamięci jury i widzów. Dał czadu jako Czadman, a zwycięstwo zapewnił sobie już w pierwszym odcinku jako Halina Kunicka. W finale wykonał najsłynniejszą wersję piosenki „Layla” - Unplugged Erica Claptona. Tylko artysta, tylko gitara. Tak mało, a tyle się tam działo. Robert Janowski udowodnił, że potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat na scenie. To było wykonanie godne finału. Od publiczności i jury otrzymał owacje na stojąco.

- Robert, wstanę z szacunku i z wielkiej sympatii. Cieszę się bardzo, że mogłam cię spotkać w tym programie

- zachwyciła się Małgorzata Walewska.

- Dzisiaj po prostu pozamiatałeś tą swoją naturalnością, ale jednocześnie taką potęgą w głosie, ale też twoją wrażliwością. To jest jakieś magiczne, co za każdym razem wnosisz na tę scenę. W zasadzie zmierzyłeś się tu z samymi legendami, i na pewno nie będzie przesadzone to, co teraz powiem, że jesteś legendą tego programu!

- powiedział Andrzej Gromala „Gromee”.


Drugim finalistą był Adam Zdrójkowski. Młody aktor to istne objawianie tej edycji, gdyż nigdy wcześniej nie śpiewał. Dzięki programowi rozwinął się muzycznie po prostu fenomenalnie. Na długo zapamiętamy jego zwycięski występ w roli Roberta Matthew Van Winkle „Vanilla Ice”. Zaskoczył wszystkich jako Marianna Tyszkiewicz „Hanka Ordonówna” czy Łukasz Federkiewicz „Kortez”. W finale wcielił się w postać Davida Callcotta „Dave’a Gahana” z zespołu Depeche Mode. Aktor wykonał koncertową wersję piosenki „Enjoy the silence”. Na scenie oddał wszystko, specyficzny taniec i ruch sceniczny frontmana Depeszów oraz zaśpiewał jego głosem.

- Jestem pełen podziwu, byłeś śpiewającym rodzynkiem w tym towarzystwie! Zaszczyt było cię poznać

- powiedział Michał Wiśniewski.

- Bez ciebie ten program nie byłby taki sam! Wniosłeś do niego naprawdę dużo, mniej więcej tyle co Depeche Mode do muzyki. Duże brawa

- dodał Andrzej Gromala „Gromee”.


Następnie przyszedł czas na pierwszy duet tego wieczoru. Paulina Sykut-Jeżyna oraz Tomasz Ciachorowski wcieli się w Katheryn Elizabeth Hudson „Katy Perry” oraz Calvina Cordozara Broadus Juniora „Snoop Dogga”. Wykonali utwór „California Gurls” i dzięki nim na parę minut widzowie przenieśli do słonecznej Kalifornii.

Paulina Sykut-Jeżyna wygrała jako Kora Jackowska, tańczyła jak Jennifer Lopez „J.Lo”, zaskoczyła wszystkich męskimi rolami Artura Rojka oraz Eltona Johna. Z kolei Tomasz Ciachorowski dał się zapamiętać jako przesłodki Neil Sedeka, romantyczny Leonard Cohen, dzięki któremu wygrał odcinek, czy jako świetny Kanye West.

Barbara Kurdej-Szatan, czyli kobieta - petarda, zachwyciła jury i publiczność jako Beyonce Knowles czy Joanna Klepko „Cleo”. Była wspaniałym Edem Sheeranem i zabrała widzów w podróż „Aleją Gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej. Na finał postawiała sobie wysoko poprzeczkę i wybrała najnowszy utwór Adele Laurie Blue Adkins „Easy on me”. Ten występ był fenomenalny. Było pięknie, magicznie i bardzo romantycznie. Za to wykonanie dostała owacje na stojąco.

- Od twojego pierwszego wejścia tu, od pierwszego spojrzenia, było absolutnie widać, że jesteś zanurzona w tę postać

- zachwyciła się Małgorzata Walewska.

- Najpierw myślałem,  że to może się zakończyć jakąś wpadką, ale absolutnie nie. Wstaję więc i dziękuję za to najnowsze wykonanie piosenki Adele, bo na to zasłużyłaś! Nieprawdopodobnie sobie poradziłaś z tym czarnym głosem Adele, pokazałaś to zacnie, godnie i wspaniale, Basiu! Także bardzo ci serdecznie, za to dziękuję

- zachwycił się Michał Wiśniewski.


Ostatnią finałową uczestniczką była Katarzyna Łaska, która wprawiła w osłupienie swoimi występami trzech wielkich div scenicznych: Montserrat Caballé, Arethy Franklin czy Shirley Bassey. Te występy już przeszły do historii widowiska Polsatu. Aktorka wykonała utwór „Titanium”, który w oryginale śpiewa Sia Kate Isobelle Furler. Katarzyna Łaska znowu pokazała swój potężny głos. Kolejne wykonanie godne finału.

- Po prostu to, jaką ty jesteś wokalistką, jest dla mnie fascynujące i jest dla mnie wielką przyjemnością, że mogę cię oglądać, poza jednym czy może dwoma występami, gdzie żal mi było twojego głosu i talentu na takie postaci. Jesteś fenomenalna i dzisiejszy występ też to pokazuje

- pochwaliła Małgorzata Walewska.

- To był kosmiczny występ. Tytan to jest księżyc Saturna, dlatego naprawdę było kosmicznie!

- dodał Andrzej Gromala „Gromee”.


Ostatnim duetem byli Klara Williams oraz Chris Cugowski. Para wcieliła się w Susan Kay Quatrocchio „Suzi Quatro” i Chrisa Normana i zaśpiewali utwór „Stumblin' in”. Tym wykonaniem zabrali widzów do lat 70. ubiegłego wieku. Ich występ był absolutnie słodki i uroczy.

Klara Williams zachwyciła jako Donna Lewis, poradziła sobie świetnie z arcytrudnym zadaniem, jakim było zaśpiewanie i zatańczenie choreografii Stefani Joanne Angeliny Germanotty „Lady Gagi”. I na zawsze zapamięta wszystkie role męskie w tym programie, m.in. Karola Zwrotniaka z zespołu Defis czy Adriano Celentano. Chris Cugowski natomiast dwa razy stanął na podium: jako William Bruce Bailey Jr. „Axl Rose” z zespołu Guns N’ Roses czy Damiano David z rockowego zespołu Måneskin.

Piętnastą edycję programu „Twoja twarz brzmi znajomo” wygrał Robert Janowski, a czek na 100 tysięcy złotych przekazał na rzecz Jakuba Potkańskiego z Fundacji Polsat.

Dodajmy, iż na zakończenie finałowego odcinka piętnastej serii programu „Twoja twarz brzmi znajomo” prowadzący Piotr Gąsowski zapowiedział emisję szesnastego sezonu tego widowiska. Na razie nie wiadomo, kiedy seria ta zadebiutuje na antenie telewizji Polsat, ale stanie się to prawdopodobnie wiosną 2022 roku.

Program „Twoja twarz brzmi znajomo” pojawił się na antenie Polsatu ponad 8 lat temu. Dotychczas w widowisku uczestniczyło ponad 100 polskich gwiazd scen muzycznej, teatralnej i filmowej (więcej tutaj).
 
Klara Williams i Krzysztof Cugowski junior w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Klara Williams i Krzysztof Cugowski junior w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Klara Williams i Krzysztof Cugowski junior w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Klara Williams i Krzysztof Cugowski junior w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Katarzyna Łaska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Katarzyna Łaska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Katarzyna Łaska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Katarzyna Łaska w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Barbara Kurdej-Szatan w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Barbara Kurdej-Szatan w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Barbara Kurdej-Szatan w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Barbara Kurdej-Szatan w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Robert Janowski, Katarzyna Łaska, Barbara Kurdej-Szatan i Adam Zdrójkowski w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Robert Janowski, Katarzyna Łaska, Barbara Kurdej-Szatan i Adam Zdrójkowski w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Tomasz Ciachorowski, Robert Janowski, Paulina Sykut-Jeżyna, Klara Williams, Katarzyna Łaska, Barbara Kurdej-Szatan, Krzysztof Cugowski junior i Adam Zdrójkowski w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Tomasz Ciachorowski, Robert Janowski, Paulina Sykut-Jeżyna, Klara Williams, Katarzyna Łaska, Barbara Kurdej-Szatan, Krzysztof Cugowski junior i Adam Zdrójkowski w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Tomasz Ciachorowski i Paulina Sykut-Jeżyna w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Tomasz Ciachorowski i Paulina Sykut-Jeżyna w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Tomasz Ciachorowski i Paulina Sykut-Jeżyna w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada
Tomasz Ciachorowski i Paulina Sykut-Jeżyna w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, foto: Maciej Zawada


„Twoja twarz brzmi znajomo” - sezon 16., premiera wkrótce w telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...