reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dokumenty i seriale w grudniu w Epic Drama

dodano: 2021-11-15 00:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama W grudniu br. filmowo-serialowy kanał Epic Drama poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje jak „Hiszpańska księżniczka”, „Wszystkie stworzenia duże i małe” (sezon 2., „Weterynarz z Yorkshire” w stacji Polsat Viasat Nature), „Detektyw Murdoch: wśród nocnej ciszy...”, „Detektyw Murdoch: pracowite święta”, „Wiedeńska krew” (sezon 2.), „W głowie Agathy Christie” i „Anglia z powieści Agathy Christie”, a w ramach pasma „Święta z Agathą Christie” takie produkcje jak „Panna Marple”, „Agatha: Prawdziwe morderstwo”, „Agatha i morderstwa o północy” i „Agatha i klątwa Isztar”.

Epic Drama „Odwilż” Anna Chipovskaya


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grudzień 2021 roku w ofercie kanału Epic Drama:

„Hiszpańska księżniczka”
twórcy: Emma Frost i Philippa Gregory, obsada: Charlotte Hope, Stephanie Levi-John, Aaron Cobham, Harriet Walter, Laura Carmichael, Ruairi O’Connor, Philip Cumbus i Richard Pepper
emisja: w środy o 21:30

Widzowie znów zajrzą do świata intryg na królewskim dworze Tudorów. Jak zapowiada nadawca, żywa i porywająca historia opowiedziana jest w wyjątkowy sposób - z punktu widzenia biorących w niej udział kobiet. Serial rzuca światło na nieznane wcześniej wątki historii, między innymi na sytuację ludzi o innym kolorze skóry żyjących i pracujących w XVI-wiecznym Londynie. Katarzyna Aragońska to młoda i zdecydowana hiszpańska księżniczka, której od dziecka obiecywano angielski tron. Teraz przybywa do szarej, zalanej deszczem Anglii wraz ze swoim wspaniałym, barwnym dworem. Razem z nią przybywają jej damy dworu, między innymi Lina - hiszpańska szlachcianka o afrykańsko-iberyjskim pochodzeniu - oraz urocza i niezależna Rosa. Kiedy nagle umiera mąż Katarzyny, książę Artur, wydaje się, że angielski tron jest dla niej stracony - do chwili, gdy księżniczka obmyśla śmiały plan i kieruje swój wzrok na nowego dziedzica, charyzmatycznego i upartego księcia Harry’ego, który pewnego dnia będzie rządził Anglią jako król Henryk VIII. Scenarzystka Emma Frost znana jest również z pracy przy serialach „Biała księżniczka”, „Biała królowa”, „Człowiek z Wysokiego Zamku”, „Shameless” i „Na sygnale”; spostrzegawczy widzowie mogą także zauważyć na ekranie Laurę Carmichael, która przez wiele lat grała w serialu „Downton Abbey” jako Lady Edith (więcej tutaj).

„Wszystkie stworzenia duże i małe” 2
twórcy: James Herriot i Ben Vanstone, obsada: Nicholas Ralph, Rachel Shenton, Anna Madeley, Samuel West i Callum Woodhouse
emisja: w piątki o 20:30

Od zakończenia wydarzeń ukazanych w pierwszej serii minęły trzy miesiące; podróż powrotna do domu, do Glasgow, stawia Jamesa przed trudnym dylematem: będzie musiał wybierać między ludźmi, których kocha. Podczas gdy Helen i James starają się dojść do ładu z wzajemnymi uczuciami, Sigurd, Tristan i pani Hall muszą również myśleć o swoim miejscu w świecie. James musi wybrać między wspieraniem rodziny a podążaniem za głosem serca (więcej tutaj). Jak zachęca nadawca, wszystkim miłośnikom tej uroczej serii z całego serca polecamy prawdziwą wersję tej historii, w kanale Polsat Viasat Nature w programie „Weterynarz z Yorkshire”; w tym programie współcześni wiejscy weterynarze, szkoleni niegdyś przez prawdziwego Jamesa Herriota, opiekują się zwierzętami w Yorkshire Dales. Różne serie tego programu będzie można oglądać na antenie tego kanału przez cały listopad i grudzień br. (więcej tutaj).

„Detektyw Murdoch: wśród nocnej ciszy...”
fwórcy: Maureen Jennings i Cal Coons, obsada: Yannick Bisson, Thomas Craig, Hélène Joy, Jonny Harris i Mouna Traoré
emisja: w sobotę, 4 grudnia br. o 21:30

Do świąt Bożego Narodzenia zostały cztery dni. Na ulicach Toronto nie ma śniegu, więc nastroje są kiepskie - do chwili, gdy na posterunek policji wpada dwóch napuszonych biznesmenów z naciąganą historią o napadzie na pociąg i przestępcy, który próbuje ukraść Boże Narodzenie. Murdoch jest zbity z tropu, ale wkrótce dochodzi do kolejnych bardzo dziwnych napadów. Crabtree jest przekonany, że bandyta wzoruje się na fikcyjnym bohaterze, ale Brackenreid odrzuca tę dziwaczną teorię. Tymczasem posterunkowy Jackson tworzy policyjny chór. Mając na to zadanie tylko kilka dni, błaga o pomoc Rebekę James. Doktor Ogden przeżywa dziwną przygodę, kiedy rodzina dzieci, które potrzebują jej pomocy, myli ją z bohaterką z bajek. W dniu Wigilii wszystkie te historie zbiegną się ze sobą, a Murdoch będzie musiał ponownie znaleźć sposób na uratowanie świąt Bożego Narodzenia (więcej tutaj).

„Wiedeńska krew” 2
twórca: Steve Thompson, obsada: Matthew Beard, Jürgen Maurer, Charlene McKenna, Conleth Hill i Amelia Bullmore
emisja: w poniedziałek, 6 grudnia br. o 21:30

W Wiedniu zaczyna się jesień. Młody lekarz Max Liebermann i inspektor Oskar Rheinhardt znowu współpracują nad sprawami, które z pozoru wydają się nie do rozwiązania. Tym razem Max staje się obiektem intensywnej obserwacji, gdy jedna z jego pacjentek umiera w wannie. Obaj panowie odwiedzają dzielnicę slumsów, by zbadać sprawę poważnie okaleczonego ciała, które - jak się okazuje - należało do agenta służb specjalnych. Inspektor jest zirytowany, kiedy konieczna jest współpraca ze strony klasztoru, aby rozwiązać zagadkę morderstwa zakonnika, więc Max pod przykrywką próbuje dowiedzieć się, co się stało. W trakcie śledztwa Max ponownie zbliża się do swojej byłej narzeczonej. Do obsady dołącza aktorka Lucy Griffiths, która zastępuje Jessicę De Gouw, wcielając się w postać uczonej Amelii Lydgate. W tej serii Amelia odgrywa większą rolę - dzięki swojej wiedzy pomaga w różnych aspektach śledztwa prowadzonego przez Maxa i Oskara. Finałowy odcinek drugiego sezonu zostanie wyemitowany premierowo w poniedziałek, 6 grudnia br. o godzinie 21:30 (więcej tutaj).

„Detektyw Murdoch: pracowite święta”
twórcy: Maureen Jennings i Cal Coons, obsada: Yannick Bisson, Hélène Joy, Thomas Craig, Jonny Harris, Megan Follows i Dylan Neal
emisja: w sobotę, 11 grudnia br. o 21:30

Murdoch i doktor Ogden jadą do Victorii, aby odwiedzić brata Murdocha, Jaspera Linneya, funkcjonariusza Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej. Wkrótce angażują się w śledztwo w sprawie morderstwa archeologa, który odkrył starożytną osadę rdzennych mieszkańców Kanady - co zmusza ich do wędrówki wśród surowych, pięknych krajobrazów Kolumbii Brytyjskiej i spotkania z przedstawicielami plemion Songhee i Haida. Tymczasem państwo Brackenreid otrzymują propozycję pewnej okazyjnej inwestycji, która jednak może nie być tym, czym się wydaje. Crabtree i Higgins planują wakacje w chacie narciarskiej ze swoimi przyjaciółkami Niną i Ruth, ale dowiadują się, że może to być bardziej niebezpieczne, niż myśleli (więcej tutaj).

„Święta z Agathą Christie”:
emisja: codziennie (od 20 grudnia br.) o 13:30
W ramach świątecznego prezentu kanał Epic Drama proponujemy niesamowity, trzydniowy maraton poświęcony Agacie Christie: widzowie obejrzą serię filmów z panną Marple („Panna Marple” więcej tutaj), a także trylogię z Agathą Christie w roli głównej („Agatha: Prawdziwe morderstwo” więcej tutaj, „Agatha i morderstwa o północy” więcej tutaj, i „Agatha i klątwa Isztar” więcej tutaj). - Zobaczymy, jakie fakty kryją się za fikcyjnymi opowieściami i jakie wydarzenia zainspirowały wyobraźnię znakomitej pisarki. Zapraszamy na „Święta z Agathą Christie” - zachęca nadawca.

„W głowie Agathy Christie”
emisja: w poniedziałek, 20 grudnia br. o 23:30

Książki Agathy Christie poczytnością ustępują jedynie „Biblii” i dziełom Williama Szekspira. Wszyscy znamy jej bohaterów i niesamowite zwroty akcji z jej utworów, ale co wiemy o niej samej? Rozmowy z rodziną pisarki i dokumenty z jej archiwum pomogą widzom zrozumieć fenomen jej talentu. Dowiedzą się, jak samotne dzieciństwo pobudziło wyobraźnię Agathy, jak praca farmaceutki podczas I wojny światowej dała jej wiedzę na temat medycyny, a II wojna światowa uświadomiła jej, że wszyscy jesteśmy śmiertelni. Wszystko to sprawiło, że Agatha Christie pisała trzy do czterech książek rocznie (więcej tutaj).

„Anglia z powieści Agathy Christie”
emisja: we wtorek, 21 grudnia br. o 23:30

Trudno wyobrazić sobie bardziej angielską pisarkę niż Agatha Christie. Opisywane przez nią fikcyjne morderstwa rozgrywają się w prawdziwych miejscach. Wspomnienia rodziny i przyjaciół autorki kryminałów pomogą zrozumieć widzom, w jaki sposób wykorzystywała ona konkretne lokalizacje na terenie Anglii. Widzowie będą podążać jej śladami: odwiedzą Beacon Cove w Devon, Ealing w Londynie oraz miejsca takie jak Ugbrook House, Abney Hall, Brown's Hotel oraz Greenway Estate, które było jej cichą przystanią na wsi. Wszystkie te miejsca zostały uwiecznione w twórczości pisarki (więcej tutaj).
 
Helene Joy w serialu „Detektyw Murdoch”, foto: Viasat Wolrd
Helene Joy w serialu „Detektyw Murdoch”, foto: Viasat Wolrd
Helene Joy w serialu „Detektyw Murdoch”, foto: Viasat World
Helene Joy w serialu „Detektyw Murdoch”, foto: Viasat World
Charlotte Hope w serialu „Hiszpańska księżniczka”, foto: Viasat World
Charlotte Hope w serialu „Hiszpańska księżniczka”, foto: Viasat World
Lyndsey Marshal w filmie „Agatha i klątwa Isztar”, foto: Viasat World
Lyndsey Marshal w filmie „Agatha i klątwa Isztar”, foto: Viasat World
Katherine Kingsley w filmie „Agatha i klątwa Isztar”, foto: Viasat World
Katherine Kingsley w filmie „Agatha i klątwa Isztar”, foto: Viasat World
Crystal Clarke w filmie „Agatha i klątwa Isztar”, foto: Viasat World
Crystal Clarke w filmie „Agatha i klątwa Isztar”, foto: Viasat World
Kadr z programu „Anglia z powieści Agathy Christie”, foto: Knickerbockerglory
Kadr z programu „Anglia z powieści Agathy Christie”, foto: Knickerbockerglory


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...