reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Platforma Televio dostępna także na telewizorach LG

dodano: 2021-11-16 12:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Televio/satkurier.pl

Televio Użytkownicy posiadający telewizory smart LG mogą już korzystać z telewizji internetowej Televio. LG zostało oficjalnie dodane do listy obsługiwanych platform, a aplikacja Televio dostępna jest do pobrania z LG Content Store. Z usługi można korzystać na urządzeniach wyprodukowanych w 2017 roku lub później, z system operacyjnym WebOS w wersji 3.5 i nowszej. Jak informuje operator Televio, obecnie trwają prace nad udostępnieniem aplikacji dla modeli telewizorów Samsung.

Televio
Televio


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Televio to usługa internetowa, która umożliwia oglądanie popularnych kanałów telewizyjnych. Oferta obejmuje ponad 95 stacji, dostępnych na wielu urządzeniach, w Polsce i pozostałych krajach Unii Europejskiej. Subskrybenci Televio mają do wyboru trzy pakiety: Basic, Family, Premium. Jest też możliwość subskrypcji pakietu Family za 1 zł przez pierwszy miesiąc. W ofercie można znaleźć m.in.: TVP1, TVP2, Polsat, TV4, FIlmBox, FOX, AXN, Disney Channel, CBeebies, BBC Earth i National Geographic. Pełną listą kanałów można podejrzeć pod tym linkiem.

Televio umożliwia zatrzymywanie i przewijanie wybranych kanałów. Usługa pozwala włączać od początku wybrane programy, nadawane w czasie rzeczywistym, nawet jeżeli są już w trakcie emisji. Użytkownicy mogą cofać wybrane kanały do 7 dni, a także nagrywać audycje bezpośrednio w aplikacji. Na własne nagrania przeznaczono do 120 godzin. Televio posiada również rozbudowany elektroniczny przewodnik po programach (EPG), z ramówką dostępna na 5 dni do przodu.

Na stronie głównej Televio wyświetlane są ostatnio oglądane programy, proponowane tytuły, a także ulubione kanały. Widzowie mogą w łatwy sposób kontynuować przerwane audycje i wyszukiwać nowe.

W zakładce Telewizja dostępne są wszystkie kanały z wykupionego pakietu oraz informacje, co aktualnie jest transmitowane. Ramówkę na 5 dni do przodu sprawdzić można w zakładce Przewodnik EPG, a nagrane filmy i seriale zapisywane są w sekcji Nagrania. Dodatkowo użytkownicy mają dostęp do podstawowych stacji radiowych, dostępnych w zakładce Radio.

Obsługiwane urządzenia

Z Televio można korzystać na wielu urządzeniach, w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Oprócz telewizorów LG z WebOS, są to smart TV takich marek jak TCL, Thomson, Sony i Philips z systemem Android TV, a wkrótce także Samsung. Platforma jest dostępna także na Apple TV z systemem operacyjnym tvOS 10 lub nowszym oraz na boxach Android TV z certyfikacją Google. Aplikację można pobrać także na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Możliwe jest też korzystanie z przeglądarki w komputerze lub laptopie.

W ramach jednego konta można korzystać na dwóch urządzeniach i ewentualnie dokupić pakiet za 9,90 zł miesięcznie umożliwiający korzystanie z Televio na łącznie trzech urządzeniach.

Operator Televio informuje, że najbliższym czasie można spodziewać się nie tylko nowych kanałów telewizyjnych, ale również większej liczby obsługiwanych platform. Obecnie trwają prace nad udostępnieniem aplikacji dla modeli telewizorów Samsung.

Za Televio odpowiada polska firma Horyzont Media, a serwis jest owocem współpracy z czeską firmą ModernTV, która oferuje na rynkach czeskim i słowackim odpowiednio SledovaniTV i SledovanieTV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...