reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Na Łotwie będzie usuwanie anten Trikolor i NTV Plus?

dodano: 2021-11-17 20:23
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/lv.sputniknews.ru

Trikolor Policja rozpoczęła proces karny przeciwko mieszkańcowi Rygi na Łotwie za naruszenie praw autorskich. Grigorij Fedkin jest fotografem, streamerem wideo i autorem bloga Grigorij LV. Swoje dochody czerpał m.in. z montażu w łotewskich domach zestawów telewizji satelitarnej do odbioru rosyjskich platform NTV Plus i Trikolor. Wieczorem, 10 listopada został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji na podstawie skargi złożonej przez grupę Viasat.

Łotwa Ryga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Noc z 10 na 11 listopada spędziłem na posterunku i złożyłem zeznania. W moim przypadku nie można zaprzeczyć winy. Policja już zidentyfikowała i przeszukała 5 gospodarstw domowych z rosyjską telewizją satelitarną - mówi Fedkin.

Zauważmy, że rosyjskie kanały i media na Łotwie są głównym celem rządowych zakazów i cenzury. Na początku tego roku, jeden z wiodących krajowych operatorów telekomunikacyjnych przestał nadawać kanały Pierwyj Baltijskij, NTV Mir, Ren TV Baltija i inne. Później na Łotwie zablokowano retransmisję 16 kanałów z Rosji.

Od 1 lutego br. operator TET w miejsce ciekawszych rosyjskich kanałów wprowadził inne stacje, m.in. LTV7, Dożd, UA TV czy Current Time (Nastojaszcze Wremia). To spowodowało, że pozbawiona wysokiej jakości treści, łotewska widownia, przeniosła się do Internetu. Także gwałtownie wzrosła liczba podłączeń do telewizji satelitarnej rosyjskich operatorów, na czym postanowił skorzystać Grigorij Fedkin. Jak określił, 30 tys. gospodarstw domowych na Łotwie posiada zainstalowaną antenę satelitarną Trikolor TV lub NTV Plus.

Teraz radzi mieszkańcom Łotwy wyrzucić anteny i dekodery, aby uniknąć ewentualnej wizyty funkcjonariuszy i późniejszych nieprzyjemności. Z uwagi na zabronione rosyjskie kanały na Łotwie, policja ma podstawę do uzyskania nakazu, przeszukania domu i zajęcia sprzętu. Anteny ustawione na rosyjską telewizję łatwo jest rozpoznać - nie tylko po znaku graficznym operatora na antenie, ale również kierunku jej ustawienia na pozycję 36°E.

Źródło: tele-satinfo.ru  sputniknews.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum NytroBox NS+

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...