reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

OneWeb stracił satelitę na orbicie 1200 km

dodano: 2021-11-17 11:42
autor: Jan Borejko | źródło: OneWeb/spaceintelreport

OneWeb Jeden z 358 satelitów szerokopasmowych OneWeb doznał usterki na orbicie roboczej 1200 km. Operator OneWeb zobowiązał się do współpracy z firmami zajmującymi się usuwaniem kosmicznych śmieci, w tym Astroscale , w celu sprowadzenia tego internetowego satelity z orbity zgodnie z francuskimi i brytyjskimi przepisami kosmicznymi.

OneWeb
OneWeb


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Awarię satelity, wyniesionego na początku 2020 r., przypisuje się usterce oprogramowania, która według OneWeb nie wystąpiła w przypadku innych satelitach wystrzelonych w tym samym czasie, ponieważ na te satelity została przesłana aktualizacja oprogramowania naprawczego.

Informacje te pojawiły się w sprawozdaniu finansowym OneWeb, które podsumowało 11 wyniesień satelitów w ciągu ostatniego roku. OneWeb twierdzi, że ma teraz prawa dostępu do rynku internetowego w 38 krajach.

W raporcie napisano też, że „w październiku 2021 r. OneWeb podpisał umowy dystrybucyjne z wieloma kluczowymi partnerami na Alasce i w Kanadzie i prowadzi rozmowy z wieloma kolejnymi potencjalnymi globalnymi partnerami przed uruchomieniem usługi komercyjnej do końca roku kalendarzowego 2021 r.”.

OneWeb twierdzi, że do końca 2022 r. wystrzeli całość początkowej floty 650 satelitów, a w tej chwili na orbicie znajduje się 358 satelitów.

OneWeb ujawnił również, że zapłacił 49,3 mln dol. różnych opłat bankom i prawnikom, którzy doradzali mu w sprawie wkładu inwestycyjnego od rządu Wielkiej Brytanii i indyjskiego Bharti Global, które rozpoczęły ratowanie firmy przed bankructwem.

W tej chwili OneWeb jest w fazie rozwoju i uruchamiania i nie odzyskuje gotówki z subskrypcji/dostępu dla użytkowników. Oznacza to, że firma poniosła w zeszłym roku stratę w wysokości 58,3 mln dol. w ciągu 12 miesięcy handlu do 31 marca.

Źródło: spaceintelreport.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...