12. kolejka EBL: WKS Śląsk Wrocław - GTK Gliwice

dodano: 2021-11-18 10:48
autor: Jerzy Kruczek | źródło: plk.pl

Energa Basket Liga EBL Przed nami 12. kolejka Energa Basket Ligi - ostatnia przed przerwą na mecze reprezentacji narodowych. W sportowych stacjach Polsatu zobaczymy mecze: Asseco Arka - MKS, Polski Cukier Pszczółka Start - Enea Zastal, Twarde Pierniki - Anwil oraz WKS Śląsk - GTK. Pozostałe spotkania transmitowane będą w serwisie Emocje.TV.

plk.pl
Energa Basket Liga 12 kolejka EBL plk.pl

WKS Śląsk Wrocław vs GTK Gliwice

Wrocławianie po pokonaniu Legii na wyjeździe mieli przerwę w Energa Basket Lidze, ale od koszykówki zupełnie nie odpoczywali - sezon w Europucharze jest długi i wymagający. GTK nie prezentuje się ostatnio najlepiej - po raz ostatni wygrało 14 października w Radomiu. W minionej kolejce gliwiczanie musieli uznać wyższość Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz.

Do ekipy trenera Andreja Urlepa dołączył Martins Meiers, który ma dodatkowo wzmocnić strefę podkoszową, w której są już tacy zawodnicy, jak: Cyril Langevine, Aleksander Dziewa czy Kerem Kanter. Rywalizacja z takim koszykarzami będzie sporym wyzwaniem dla zespołu z Gliwic, który wzmocni się starym znajomym - Damonte Doddem.

Jednym z liderów GTK z pewnością jest Jabarie Hinds, chociaż Amerykanin grał ostatnio w kratkę. Teraz będzie rywalizował m.in. przeciwko świetnemu Travisowi Trice’owi oraz reprezentantowi Polski Łukaszowi Kolendzie. Ciekawy powinien być też pojedynek znanego z dobrej obrony Ivana Ramljaka z ofensywnie nastawionym Robertsem Stumbrisem.

Plan transmisji - 12. kolejka Energa Basket Ligi:

18 listopada (czwartek)

17:30 Asseco Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza, Polsat Sport Extra

19 listopada (piątek)

17:30 Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Enea Zastal BC Zielona Góra, Polsat Sport News