reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

IBC2021: Wystawcy wycofują się z powodu pandemii

dodano: 2021-11-19 18:08 | aktualizacja: 2021-11-20 05:54
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVBEurope/Digital TV Europe/satkurier.pl

IBC Na dwa tygodnie przed startem tegorocznej edycji IBC w Amsterdamie wydarzenie ma coraz większe kłopoty. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną i wzrastającą liczbą nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Holandii, coraz więcej wystawców decyduje się wycofać z tegorocznej edycji.

IBC
IBC2021


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
12 listopada holenderski rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia, które w założeniu mają zahamować wzrost zakażeń koronawirusem. Obejmuje to m.in. zamykanie lokali gastronomicznych o 20:00 czy przywrócenie obowiązku noszenia maseczek ochronnych.

Mimo tego organizator IBC, po dokładnej analizie 16 listopada podjął decyzję, że zamierza kontynuować organizację wystawy IBC2021, która ma odbyć się pomiędzy 3 a 6 grudnia.

Wystawcy nie podzielili optymizmu organizatora i w ostatnich dniach rośnie liczba firm, które informują, że w obecnej sytuacji zdecydowały się wycofać z tegorocznej edycji.

Wśród potwierdzonych wystawców, którzy nie wezmą udziału w IBC2021, są obecnie: AspectraBlackmagic Design, BroadpeakCanon, Commscope, DHD.audio, DVB Project, Irdeto, Lightstar, Live-U, Nautel, Newsbridge, Object Matrix, Peak Communications Ltd., Plisch GmbH, Ross Video, SDVI, SCHOEPS MikrofoneSmarDTV, Sony, Synamedia, Telestream, Viaccess-Orca (wezmą udział wyłącznie jako wystawca wirtualny), vMix i Xytech. Źródła TVBEurope wskazują, że nie pojawi się także Grass Valley.

Szczególnie mocno sytuację podsumował Xytech:

Decyzja Rady Nadzorczej IBC o kontynuacji organizowania tegorocznej edycji wystawy IBC jest sprzeczna z deklarowanym zaangażowaniem w zdrowie i bezpieczeństwo nie tylko wystawców i uczestników, ale także ogółu społeczeństwa. Jesteśmy rozczarowani i zaskoczeni, obserwując, że zdrowy rozsądek nie zwyciężył i Holenderscy urzędnicy wraz z IBC wybrali taką ścieżkę. Xytech powrócił do spotkań twarzą w twarz z klientami i szykuje się na aktywny harmonogram wydarzeń w 2022 roku z partnerami zainwestowanymi zdrowiem i bezpieczeństwem naszych pracowników, klientów i wspierających dostawców.

- skomentował Greg Dolan, dyrektor handlowy Xytech.

Niemcy wprowadzają 10-dniową kwarantannę dla niezaszczepionych przyjezdnych z Holandii (możliwe skrócenie do 5 dni po negatywnym wyniku testu na koronawirusa), co może spowodować, że potencjalnie odwiedzający i wystawcy z Niemiec mogą zdecydować się wycofać, nie chcąc zderzać się z koniecznością późniejszej kwarantanny przed samymi świętami.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

125 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...