reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wróg doskonały” RTVE i TV3 w serwisie TVP VOD

dodano: 2021-11-20 07:32 | aktualizacja: 2021-11-20 15:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

Best Film Co RTVE TV3 TV 3 „Wróg doskonały” Widzowie serwisu TVP VOD mogą już oglądać francusko-hiszpańsko-niemiecki film „Wróg doskonały” („A Perfect Enemy”). Producentami filmu są Sábado Películas, Barry Films, ESCAC Films, Hessen-Invest Film, Institut Català de les Empreses Culturals (ICEC), Instituto de la Cinematografía y de las Artes Audiovisuales (ICAA), Radio Televisión Española (RTVE), Televisió de Catalunya (TV3) i Treehouse Pictures, a dystrybutorem w Polsce jest Best Film Co. W obsadzie znaleźli się Athena Strates, Marta Nieto i Tomasz Kot.

Best Film Co RTVE TV3 TV 3 „Wróg doskonały”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Wróg doskonały” to 88 minut mistrzowsko narastającego napięcia oraz znakomite debiuty Tomasza Kota - w zagranicznej produkcji i psychologicznym thrillerze. To również zaskakująca i wciągająca adaptacja powieści Amélie Nothomb „Kosmetyka wroga”, której podjął się hiszpański reżyser Kiké Maíllo.

Po skończonym wykładzie uznany architekt polskiego pochodzenia Jeremiasz Angust (w tej roli Tomasz Kot) usiłuje dostać się na lotnisko. Po drodze zatrzymuje go roztargniona dziewczyna (Athena Strates), która tak jak on chce zdążyć na swój samolot. Oboje spóźnieni są zmuszeni czekać na kolejny lot. Początkowo ich rozmowa zdaje się być zabawą w uwodzenie, jednak stopniowo przekształca się w niebezpieczną grę. Coraz bardziej zirytowany niechcianym towarzystwem Jeremiasz nie jest w stanie uwolnić się od natrętnej współpasażerki. Dziewczyna z minuty na minutę pcha architekta w coraz bardziej mroczną pułapkę. A przecież wszystko zaczęło się tak niewinnie.

W rolach głównych występują:
Tomasz Kot („Bogowie”, „Zimna wojna” i „Pokot”) jako Jeremiasz Angust, Athena Strates („Kłamstwo doskonałe”, „Aufbruch Ins Ungewisse” i „Geniusz: Picasso”) jako Texel Textor i Marta Nieto („Letni deszcz”, „Combustión” i „8 randek”) jako Isabelle. Kto jeszcze zagrał w filmie „Wróg doskonały”? Dominique Pinon jako Jean Rosen i Götz Vogel von Vogelstein jako ojczym Texel. Reżyserem filmu „Wróg doskonały” jest Kike Maillo („Eva”, „Toro”, „La Octava Dimension”) hiszpański scenarzysta, producent i reżyser, urodzony w 1975 roku. Autorem scenariusza filmu „Wróg doskonały” jest jego reżyser Kike Maillo. Autorem zdjęć do filmu „Wróg doskonały” jest Rita Noriega („Cerdita”, „Tajemnicze początki”). Film jest koprodukcją hiszpańsko-francusko-niemiecką i trwa 88 minut.

Dodajmy, że film „Wróg doskonały” pojawił się w polskich kinach w piątek, 2 lipca 2021 roku (więcej tutaj).
 
Athena Strates i Tomasz Kot na plakacie promującym kinową emisję filmu „Wróg doskonały”, foto: Best Film Co
Athena Strates i Tomasz Kot na plakacie promującym kinową emisję filmu „Wróg doskonały”, foto: Best Film Co


„Wróg doskonały” - emisja w serwisie TVP VOD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...