reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dlaczego Movistar obsługuje ponad 100 kanałów SD?

dodano: 2021-11-21 11:24
autor: RO | źródło: satcesc.com

https://www.telefonica.com/en/about-us/countries/ Hiszpańska platforma satelitarna Movistar+ wykorzystuje obecnie do 10 transponderów z floty satelitarnej Astra 19,2°E na potrzeby dystrybucji swoich kanałów telewizyjnych w standardowej rozdzielczości. Umowa podpisana kiedyś przez nieistniejący już Canal+ z SES zobowiązuje platformę Telefónica do utrzymywania przestarzałego systemu odbiorczego SD w DVB-S.

Movistar+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas gdy inne płatne platformy w Europie już dawno opracowały plan wyłączeń kanałów SD na rzecz HD, Movistar nadal je utrzymuje pomimo coraz bardziej zauważalnego spadku liczby abonentów DTH.

10 transponderów DVB-S wydzierżawionych dla Movistar w przypadku ich uwolnienia oznaczałoby znaczne oszczędności na rachunkach hiszpańskiego operatora. Jednocześnie pozwoliłoby to na poprawienie oferty HD i nawet zaoferowanie kanałów Ultra HD, czyli opcji ograniczanej tylko do abonentów IPTV.

Umowa wygasa w 2027 roku
Przypomnijmy, że umowa na dzierżawę pojemności kończy się w 2027 roku. Wszystko wskazuje na to, że Telefónica jej nie przedłuży ze względu na wysokie koszty i słabe angażowanie się w rozwój satelitarnej oferty Movistar+. Za to hiszpański operator wyraźnie inwestuje w światłowody i to w nich umieszcza zdecydowanie lepszą ofertę kanałową, głównie w jakości HD.

Movistar+ używa 17 transponderów na systemie satelitarnym Astra 19,2°E, z których 7 tp. przeznacza dla wysokiej rozdzielczości w DVB-S2.

W SD jest ponad 100 kanałów telewizyjnych, których jakość obrazu w niektórych przypadkach pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza w tych sportowych z transmisją na żywo.

Źródło: satcesc.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...