reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CGTN pożegnał dystrybucję SD z Astry

dodano: 2021-11-21 19:48
autor: RO | źródło: infosat.de

koniec SD przekreślone Coraz więcej stacji telewizyjnych rezygnuje z nadawania satelitarnego w standardowej rozdzielczości (SD), przechodząc wyłącznie na HD. Od końca sierpnia br. chiński nadawca państwowy CGTN (China Global Television) nadaje z satelity Astra (19,2°E) trzy kanały telewizyjne CGTN i CGTN Documentary w języku angielskim oraz francuskojęzyczny CGTN Francais w wysokiej rozdzielczości. Emisja jest ogólnodostępna (FTA).

CGTN Documentary
CGTN Documentary


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W okresie przejściowym trwała równoległa emisja w jakości SD, która została już zakończona. Wersje SD kanałów CGTN i CGTN Documentary ostatecznie zniknęły z częstotliwości 11,538 GHz, pol. V (SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S / QPSK) satelity Astra 1L (19,2°E).

Od kilku dni do odbioru kanałów CGTN z Astry 19,2°E wymagany jest odbiornik satelitarny kompatybilny z HDTV. Sprawdź parametry nadawania CGTN HD, CGTN Documentary HD i CGTN Français HD.

Według raportu Video 2021, prawie 85% telewizyjnych gospodarstw domowych w Niemczech ma już co najmniej jeden TV o wysokiej rozdzielczości. Według regionalnej stacji SR Fernsehen, należącej do publicznego nadawcy ARD, około 90% telewidzów odbiera kanały w jakości HD, a tylko 10% gospodarstw domowych nadal pozostaje przy transmisjach SD. Jest to zaskakujące, ponieważ według Video 202184% domów posiadających satelitę może odbierać kanały UHD.

Źródło: infosat.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 269 zł Więcej...

Korek na maszt

Korek plastikowy na maszt do wprowadzenia kabli

29 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...